“Hekimlerimiz sahipsiz değil!”

  Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan doktorların, eczacı Ferhat Bedük tarafından tehdit edilmesini prot...

 

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan doktorların, eczacı Ferhat Bedük tarafından tehdit edilmesini protesto etmek amacıyla, Aile Sağlığı Merkezi önünde basın açıklaması düzenledi.

 

SİYASİLER DE DESTEK VERDİ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan doktorların, eczacı Ferhat Bedük tarafından tehdit edildiği iddiaları üzerine dün bir açıklama yaptı. Sendika adına şube başkanı Ömer Çeker’in yaptığı açıklamaya, MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsoy, MHP Körfez Belediye Başkan adayı Salih Şirin, Türk Tabipleri Odası adına Recep İşçi ve çok sayıda sağlık çalışanı destek verdi.

 

HEKİMLERİMİZ SAHİPSİZ DEĞİL

“Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli olan aile hekimleri ile bir doktor, menfaat elde etmek isteyen bir eczacının kanunsuz tekliflerine olumlu cevap vermediklerinden dolayı açıkça tehdit edilmiştir” diyerek konuşmasına başlayan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, “Hekimlerimiz sahipsiz değildir. Onları sahipsiz gören, tehdit ve şantajcı zihniyet, ‘benim yakın akrabam var’ diyerek, belki de hiç haberi olmayan bazı bürokratların ismini kullanarak buradaki hekimlere psikolojik baskı uygulamaktadır” dedi.

 

BİR LAFA, BİR DE

SÖYLEYENE BAKARIM

Doktorlara istediği ilacı yazdırmaya çalışarak baskı yapmasının mahalle halkı için de bir tehdit olduğunu belirten Çeker, “Mahallede eczane açınca kendisini buranın derebeyi zanneden şahıs, herhalde ilaç karteli olmaya niyetlenmiştir” diye konuştu. Doktor ve hekimlerin korunması gerektiğine dikkati çeken Çeker, şöyle konuştu: “Böyle insanlar, adeta köpeksiz köy bulup değneksiz gezmektedirler. Bunlardan her şey beklenir. Hekimlerimizin herhangi bir zarar gelmesi durumunda, bu vebalin altında çok kişi kalır” dedi.

 

EN AĞIR CEZALAR VERİLMELİ

Sağlık çalışanlarını tehdit ederek baskı yapan kişilere en ağır cezaların verilmesi gerektiğini belirten Ömer Çeker, halka seslenerek, hekimlere sahip çıkmalarını istedi. Unvanı ve görevi ne olursa olsun, kimin akrabası olursa olsun, aile hekimi ve aile sağlığı elemanlarına usulsüz işlem yaptırmak için baskı yapılmasına müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Çeker, sözlerini şöyle bitirdi: “Yapılan baskıyı kendimize yapılmış sayar, usulsüzlüğe karşı mücadelemizi veririz. ASM’de görev yapan sağlık çalışanları yalnız değildir” dedi. Çeker’in ardından TTO adına konuşan Recep İşçi de meslektaşlarına destek vererek sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

03 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Nurhan Kayacı - Fazla para kazanmak,devleti hortumlamak ve insan sağlığını düşünmemek özelliği olan ilaç akbabası bu eczaneye haddi bildirilmelidir.Bu oyunları bozan Doktorlarımıza çok teşekkürler.

Yanıtla . 0Beğen 03 Şubat 17:03
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR