Adem Ellibeş: "Yusuf Say, senin başka işin gücün yok mu..!"

            Adem Ellibeş, İl Hakem Kurul Başkanı Kerim Akdülger ve TFFHGD Kocaeli Şube Eski Başkanı Gökten Küçükaydın'ı, Gölcükspor'un sezon öncesinde...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

 

Adem Ellibeş, İl Hakem Kurul Başkanı Kerim Akdülger ve TFFHGD Kocaeli Şube Eski Başkanı Gökten Küçükaydın'ı, Gölcükspor'un sezon öncesinde oynadığı hazırlık maçlarında, belli bir akit yapılarak anlaşılan hakem ücretlerinin farklı kullanılabileceği iddiası üzerine MHK'ye yaptığı şikayetten ötürü Say'ı kınadı. Ellibeş, Erdem Övüç'e konu ile ilgili detaylı açıklamalar yaptı ve "Hey gidi Yusuf Say hey. Senin başka işin gücün yok mu?" diyerek tepkisini dile getirdi.

 

İsyan etti

Gölcükspor camiasını töhmet altında bırakacak şikayete takımın genel kaptanı Adem Ellibeş'ten sert tepki geldi. Sezon öncesinde Gölcükspor'un oynadığı hazırlık maçlarında, dernek ile hakemlerin yararını düşünen TFFHGD Eski Başkanı Gökten Küçükaydın'ın Gölcükspor'dan resmi hakem talep etme isteğini kabul eden Ellibeş, İl Hakem Kurulu Eski Başkanı Yusuf Say'ın MHK'ye yaptığı şikayette, kulübü töhmet altında bırakan açıklamalarına isyan etti.

 

‘Biz de çok istiyoruz’

Adem Ellibeş kendilerinin de hazırlık maçlarında resmi hakemlerin görev almasını çok istediğini ifade etti ve "Sezon öncesi yaptığımız hazırlık maçlarında Gökten Hoca, derneğin ve hakemlerin iyiliğini düşünmek zorunda olduğunu bu bakımdan resmi hakemlerle maçlarımızı yönetmemiz konusunda söylemde bulundu. Şunun bilinmesini isteriz ki biz de maçlarımızı resmi hakemlerle yönetmeyi çok istiyoruz. Ancak bu yüksek meblağlar hoşumuza gitmiyor. Bunun için Gökten Hoca'ya en fazla 500 lira verebilirim dedim" diye konuştu.

 

Makbuzludur merak etmesin

Adem Ellibeş, Gökten Küçükaydın'a makbuzun verildiğini söyledi ve "Gökten Hoca benden paranın tamamını yatırmamı, 500 lirayı derneğe aktardıktan sonra hakemler onay verirse paranın kalanını kulübe iade edebileceğini, eğer hakemler bunu kabul etmese dahi bu ücreti kendisinin karşılayacağını belirtti. Ben de hakem ücretini yatırdım ve ardından 500 lira dışındaki parayı makbuz karşılığında teslim aldım. Ancak beyefendi (Yusuf Say) makbuz görmek istiyormuş. Merak etmesin makbuz var. Çok istiyorsa gelsin makbuzu ona göstereyim" dedi.  

 

Muhatabımız olamaz

Genel Kaptan Ellibeş, Say'ın kendilerinin kesinlikle muhatabı olmadığını söyledi ve şu şekilde devam etti: "Ben yarım asırdır sporun içindeyim. Kimse ile belgesiz, makbuzsuz iş yapmadım, yapmam da mümkün değil. Yusuf Say, hangi hakla, hangi cüretle bunu isteyebilir, sorgulayabilir..! Hangi unvanla makbuz görmek ister. Az önce ‘İstiyorsa gelsin makbuzu görsün’ dedim. Kararımı değiştirdim. Gerek yok gelmesine. Yusuf Say ihraç olmadı mı? Gözlemcilik bile yapma şansı olmayan birisi hangi düşünce ile bunları ifade edebilir? Yani ben kendisini neden muhatap alayım ki. Senden okudum Erdem. Gökten Hoca'dan makbuz istemiş. Bence Gökten Hoca'nın da muhatabı Yusuf Say değil. Gitsin makbuzu yetkililere göstersin. Say'ın hiç bir şekilde yetkisi yoktur" şeklinde konuştu.

 

‘Sana ne..!’

Ellibeş Yusuf Say'ın gündeme gelmek için elinden geleni yaptığını belirterek şu şekilde konuştu. "Yusuf Say MHK'ye Kerim ve Gökten Hocaları şikayet etti. Ben burasında değilim. Ortada akıbeti olmayan bir paranın olduğunu söyledi. Bu yüzden kulübümüzün adını da gereksiz bir ortamın içine sürükledi. Güya hakemlerin hakkını savunuyormuş. Savun da be kardeşim, ‘Akıbeti bilinmeyen para’ diyor. Bunu ispatlarsak ne diyebilecek? Hem sana ne be. Sana ne..! Seni ne ilgilendirir..! Gündeme gelmek için böyle bir yol izlenir mi? Hey gidi Yusuf Say hey..! Senin başka işin gücün yok mu?" diyerek tepkisini dile getirdi.

11 Nisan 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR