“Cengiz Topel’de umut var”

          İlimizde bulunan Cengiz Topel Havaalanı ile ilgili dün Kocaeli Ticaret Odası’nda bir toplantı yapıldı. AKMİS Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı...

 

 

 

 

 

İlimizde bulunan Cengiz Topel Havaalanı ile ilgili dün Kocaeli Ticaret Odası’nda bir toplantı yapıldı. AKMİS Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp tarafından düzenlenen toplantıya Anadolu Jet Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Zekeriya Coştu, STK temsilcileri de katıldı.

 

SABİHA GÖKÇEN GİBİ

Cengiz Topel Havaalanı’nın daha verimli kullanılmasına yönelik fikir alışverişi yapılan toplantıda konuşan Zekeriya Coştu, havaalanının geçmişte Sabiha Gökçen ile aynı sorunları yaşadığını dile getirdi. Cengiz Topel Havaalanı’nın belirli bir zaman içerisinde yeni Sabiha Gökçen Havaalanı olacağını söyledi.

CENGİZ TOPEL

DEĞERİMİZDİR
Ruhi Karaalp, “Elimizde bir tek Cengiz Topel Havaalanı, bir de burayı kullanan Anadolu Jet var. Biz her ikisini de iyi kullanmak zorundayız. Çünkü Cengiz Topel bizim bir değerimizdir. Marka değerimizi yükseltecek bir yatırımdır. Fakat şu an bu havaalanı istediğimiz seviyede değil. Hep birlikte el ele vererek çıtasını yükseltmeliyiz” şeklinde konuştu.

POTANSİYELİ YÜKSEK

OLAN BİR BÖLGE
Zekeriya Coştu, “Pazarlama ekibimiz tamamen Kocaeli’ye odaklandı. Çünkü burası günde bir uçuşluk bir havaalanı değil. Bölgenin potansiyeli yüksek. Geçmişte Sabiha Gökçen’de de büyük sıkıntılar yaşandı. Ama şimdi Türkiye’nin en çok çalışan ikinci havaalanı konumunda. Biz Cengiz Topel’e Sabiha Gökçen gözüyle bakıyoruz.  Anadolu’yla Kocaeli arasında büyük bir bağ var. Burası en çok göç alan bölge. Buranın ulaşım potansiyeli var. Şu an için günde tek sefer yapıyoruz. Hemen olmasa da 10 yıl sonra burası bir Sabiha Gökçen olabilir. Yurt dışı seferleri de yapılabilir” dedi.

DOLULUK YÜZDE 30
Sözlerini devam eden Coştu, ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “Kocaeli’de potansiyel olduğu kadar sıkıntı da var. Çünkü insanlar şu an Cengiz Topel’i kullanmıyor. Aktarmalar gözlerini korkutuyor. Proje ve hizmetlerimizi dışarıda doğru anlatmalısınız. Şu an uçuşlarda doluluk oranımız yüzde 20-30 civarlarında. Aslında bu kapatın bu seferleri demek. Ama biz buradaki potansiyele inanıyoruz.”

13 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR