Bülent Arınç ve Fikri Işık Gebze’ye geliyor

Caminin açılışı için Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Bilim Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın programının uygun olduğu gün ayarlanıyor. Mimar Sinan'...

BÜYÜT

Caminin açılışı için Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Bilim Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın programının uygun olduğu gün ayarlanıyor.

Mimar Sinan'ın 1522 yılında Gebze'ye kazandırdığı Çoban Mustafapaşa Camiinde yaklaşık 2 yıl önce Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü ve İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlandı. Gazetemizin Vakıflar Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, önümüzdeki günlerde Çoban Mustafapaşa Camiinde resmi bir açılış yapılacak.


AÇILIŞI ARINÇ VE IŞIK YAPICAK

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Çoban Mustafapaşa Camiinde tüm restorasyon çalışmaları tamamlandı. Önümüzdeki günlerde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Bilim Teknoloji Sanayi Bakanı Fikri Işık’ın programlarının uygun olduğu bir günde açılışını gerçekleştireceğiz” dendi.

Açılışla ilgili çalışmaları,  Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Doktor Adnan Ertem bizzat ilgilenerek yapıyor.  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Bilim Teknoloji Bakanı Fikri Işık’la irtibat halinde Genel Müdür Adnan Ertem’in önümüzdeki günlerde programı yapıp, açılış tarihini açıklaması bekleniyor.

11 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR