Gazeteciler Baro ile anlaştı

  Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi köşe yazarı Savaş Poyraz’ın imza günü önceki akşam Kocaeli Basın Müzesinde gerçekleştirildi. Kocaeli Gazeteciler...

 

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi köşe yazarı Savaş Poyraz’ın imza günü önceki akşam Kocaeli Basın Müzesinde gerçekleştirildi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti imza gününün yanı sıra bir dizi etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Gazetecilerin hukuksal olarak haklarını bilmeleri ve bir sorunla karşılaştığında Baro’dan yardım alabilmeleri için Baro ile Cemiyet arasında protokol imzalandı. Ardından cemiyet gazetecilere toplumsal olaylarda kullanmaları için özel bir yelek hediye etti.

ÇOK SAYIDA DAVETLİ

Etkinliğe Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz ev sahipliği yaparken, Kocaeli Barosu Başkanı Tamer Solakoğlu, Türk Telekom Alemdar Şube Müdürü Halit Endeş,  Gazeteci Yazar Galip Ataman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Polat, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu, ‘İz bırakanlar’ kitabının yazarı Savaş Poyraz ve çok sayıda davetli katıldı.

SÖYLEŞİ YAPILACAK

Etkinliği organize eden Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz açılış konuşmasını yaparak, “Türkiye’de bulunan 5 basın müzesinden en kapsamlısı olan müzemizdeyiz.  Yaz sonuna kadar etkinlikler planlıyoruz. Daha sık bir araya gelip Savaş Poyraz’ın şu anki imza günü gibi meslek büyüklerini burada sizlerle buluşturacağız. Söyleşiler yapıp meslek tecrübelerinden yararlanacağız” dedi

BARO İLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI

Cemiyet Başkanı Halit Yılmaz ardından Baro ile imzalayacakları protokol hakkında bilgi verdi. Yılmaz, “ Meslektaşlarımızın hukuki açıdan doğacak sorunların protokolünü yapacağız”dedi. Ardından söz alan Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, “ Şiddetin en çok etki ettiği meslek gruplarından biri olan gazeteciliğin şiddet olgusuyla mücadele etmek amacıyla bu işbirliğini yapıyoruz. Bu şiddet üzerine eğitim çalışmaları yapacağız. Şiddet görenler baronun tayin edeceği avukatlarla korunacak” dedi. Ardından taraflar protokolü imzaladı.

YELEK VERİLDİ

Cemiyet Başkanı Halit Yılmaz gazeteciler için özel olarak tasarladıkları yeleklere değinerek, “Meslektaşlarımızın toplumsal olaylarda fark edilmeleri için yelek hazırladık. Fotoğraf makinesini boynuna takan herkes havaya giriyor. 10 tane gazete varsa elli, atmış tane objektif oluyor. Gazetecilerin belli olması, gerginlik anlarında yapılanlardan korumak için cemiyet logolu yelekleri dağıtıyoruz” ifadelerini kullandı. Basın mensuplarına yelekler hediye edildi.

 

SAVAŞ POYRAZ SON KİTABINI İMZALADI

Sonrasında gazeteci yazar Savaş Poyraz son kitabı olan ‘İz Bırakanlar’ı basın müzesinde okuyucuları için imzaladı. İmza gününde konuşan Poyraz çok duygulandığını dile getirerek, “Beni çok duygulandırdınız. Allah ömür verirse bu kitabın devamını da getireceğim. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. 

28 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR