Ensar Vakfı’ndan panel

        Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ensar Vakfı’nın ortak girişimi ile düzenlenen “Fikrini Sen Yönet” konulu panel geçtiğimiz günlerde yoğun katılım...

BÜYÜT

 

 

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ensar Vakfı’nın ortak girişimi ile düzenlenen “Fikrini Sen Yönet” konulu panel geçtiğimiz günlerde yoğun katılımla gerçekleşti. İzmit Evliya Çelebi Kız İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen organizasyonda tüm katılımcılara katılım belgesi de verildi.

 

GENİŞ KATILIM

Düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Sevenli katıldı. Paneli ayrıca Genç MÜSİAD Araştırma Kültür Vakfı, Eğitim-Bir-Sen, Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşcı, Körfez Şube Başkanı Özcan Efe, yöneticilerden Burhan Yarar, Zeki Kurtuluş, Mikail Toman, Mikail Saltabaş, Yılmaz Önen, şube yöneticilerinden Muhammed Kocakaya, KİHMED, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı KOÜ Gençlik Komisyonu, komisyon yöneticileri ile STK temsilcileri katıldı.

 

PROJEYİ ANLATTI

Konferansta konuşan Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Sevenli, “Fikrini Sen Yönet projesi, başta Ensar Vakfı ve şubeleri olmak üzere, farklı STK’ların proje ile ilgili teknik destek ve uygulama konusundaki taleplerine cevap verebilmek maksadıyla düzenlenen bir seminer programıdır. Bu çalışma önemli sonuçlar verecektir” dedi.

 

GENÇLERİN ÖNÜ AÇILACAK

Proje amaçlarından da söz eden Sevenli, şöyle konuştu: “Türkiye’nin sosyal ve ekonomik kalkınmasına yönelik yapılan bir çalışmadır. Eğitim, spor, sağlık, sosyal içerme, katılım gibi hayatın her aşaması için uygulanabilir fikirleri olan fakat bunu nasıl projelendireceği hakkında bilgiye sahip olmayan gençlere eğitimler veriyoruz. Proje mantığını, fikirlerinin mantıksal çerçevesini ve bütçesini oluşturabilmelerini, hangi proje desteklerinden faydalanabilecekleri ve nasıl başvuru yapacakları konusunda proje yönetimi eğitimlerinin verilerek, girişimci ruhla proje yazma becerileri geliştirerek ülkenin sosyal ve ekonomik sorunlarına çözüm önerileri getirmeleri amaçlanıyor.”

 

05 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR