İzmit Belediyesi’nden Kuruçeşme’ye hizmet binası

İzmit Belediyesi, önceki gün Kuruçeşme hizmet birimi binasının açılışını yaptı. Binada 4 mahalle muhtarlığı ile Gelir Müdürlüğü’ne bağlı birimler hizm...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi, önceki gün Kuruçeşme hizmet birimi binasının açılışını yaptı. Binada 4 mahalle muhtarlığı ile Gelir Müdürlüğü’ne bağlı birimler hizmet verecek.

İzmit Belediyesi’nin Kuruçeşme bölgesini kapsayan hizmet birimi binası törenle açıldı. Açılışa İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Elgin, ve Fahri Meydan Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, muhtarlar ve daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta Hatipköy Muhtarı Ali Yılmaz ile Fatih Mahallesi Muhtarı Musa Temel kürsüye gelerek vatandaşlar ve diğer muhtar adına Başkan Doğan’a teşekkür etti.

EŞİT HİZMET
Başkan Doğan, hizmet biriminin açılış töreninde “Farklı 5 beldenin de eşit ve adil şekilde hizmet alabilmesi için hassasiyetle hareket ettik. Halkımız ve muhtarlarımız bize güvendi biz de bu güveni boşa çıkarmadık. Kuruçeşme’nin ve Kuruçeşmeliler’in böyle bir hizmet binasına ihtiyaçları vardı. Bundan böyle daha organize biçimde hizmet alabilecekleri ve kent merkezine kadar yorulmalarına gerek kalmaksızın bir takım ihtiyaçlarını bu bölgede çözebilecekleri olanakları ayağınıza kadar getirdik” dedi. Doğan’ın konuşması açılışa katılanlar tarafından yoğun alkış aldı.

BİNA İKİ BÖLÜM
İki bölümden oluşan hizmet binasının ilk bölümünde Kuruçeşme bölgesini oluşturan Doğan Mahallesi, Hatipköy Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Kocatepe Mahallesi’nin muhtarlık büroları yer alıyor. Bürolar tasarlanırken, vatandaşın en sağlıklı şekilde hizmet alabileceği şartlara göre şekillendirildi. Binanın ikinci bölümünde ise Gelir Müdürlüğü’ne bağlı çalışacak Emlak Vergisi Tahsilat Birimi, Süper Hizmet Masası, Bina Sorumlusu ve Bina Koordinatörü ile bu koordinatöre bağlı görev yapacak iki Park ve Bahçeler görevlisi ile beş temizlik görevlisi sürekli görev yapacak.

İLK MEKTUBU ALDI
Hizmet biriminde tıpkı Belsa’daki ana hizmet binasında olduğu gibi Başkan’a mektup kutusu bulunuyor. Açılışın ardından Başkan Doğan mektup kutusunu açarak kendisi için bırakılan ilk mektubu aldı. Mektubu katlayıp cebine koyan Başkan yanındakilere yaptığı açıklamada mektubun içeriğini öğrendikten sonra vatandaşa döneceğini ve gerekli olanın yapılacağını söyledi. Açılışta Hatipköy Mahalle Muhtarı Ali Yılmaz’ın 10 yaşındaki iki torunu Yusuf Yılmaz ve Esra Bektaş Başkan Doğan ve diğer davetlilere kolonya ve çikolata ikram etti.

06 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR