Atıklar kullanılır malzemeye dönüştü

      İzmit Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplanan atık kitaplar ve ambalaj atıkları karşılığında ilimizdeki okullara yönelik ya...

BÜYÜT

 

 

 

İzmit Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplanan atık kitaplar ve ambalaj atıkları karşılığında ilimizdeki okullara yönelik yapılan malzeme desteği devam ediyor. Bu kapsamda İzmit Belediyesi’nde dün düzenlenen törenle 21 okula daha malzeme teslimi yapıldı. Törene İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ve okulların öğretmenleri katılım gösterdi.

 

AYLIK 600 TON ATIK

Projeyle ilgili ayrıntılı bilgi verilirken 2013 yılında 5 bin 800 ton ambalaj toplandığı, bunun 200 tonunun okullardan karşılandığını bildirdi. Aynı şekilde son 5 yıllık dönemde toplanan 30 bin 900 ton ambalajın bin 400 tonunun okullardan sağlandığı öğrenildi. Ayrıca 2009 yılından bu yana 152 okulda, toplam 52 bin öğrenciye sınıf düzeyinde çevre eğitimi verildi. Mahallelerde dağıtılan geri dönüşüm konteynır sayısı ise bin 300’ü geçti.

 

OKULLARA BÜYÜK DESTEK

Öte yandan geri dönüşüm kampanyalarının en büyük destekçisi olan okullara, sundukları katkılar dolayısıyla da önemli oranda destekler verildi. Bu kapsamda okullara; 22 bin paket A4 fotokopi kağıdı, 69 adet projeksiyon cihazı, 27 adet dizüstü bilgisayar, 38 adet masaüstü bilgisayar, 22 adet yazıcı, 10 adet fotokopi makinesi, 2 adet sanayi tipi bulaşık makinesi, 2 adet klima dağıtıldı. Ayrıca okullarda kapı, yer zemini ve boya gibi yapım işlemleri de yine belediye tarafından yapıldı.

 

EĞİTİM BÜTÇESİ KALEMİ

Törende konuşan başkan Nevzat doğan, çevre konusunda çok sayıda proje ve çalışma yapıldığını belirterek, “Milli servetimizi korumayı hedefledik. Çocuklarımız bu bilince ulaşsın istiyoruz. Yağdan biodizel, kağıttan laptop çıkarıyoruz. Bu projenin ortaklarısınız. Okullarımızın her zaman yanındayız. Eğitim bütçesi kalemi de oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi. 

 

Geri dönüşümler karşılığında

okullara alınan malzemeler;

 

Hızır Reis İlköğretim Okulu 2 adet laptop

Kılıçaslan Ortaokulu 1 adet laptop

Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlkokulu 1 adet laptop

28 Haziran İlkokulu 1 adet laptop

Yunus Emre İmam Hatip Lisesi 1 adet laptop

Yahya Kaptan Anadolu Lisesi 1 adet laptop

ODTÜ KYÖD Koleji 1 adet laptop

Nuh Çimento İlkokulu 1 adet projeksiyon

28 Haziran Ortaokulu 1 adet projeksiyon

Şehit Selçuk Gökdağ Ortaokulu 1 adet projeksiyon

Şehit Selçuk Gökdağ İlkokulu 1 adet bilgisayar

Leyla Atakan Ortaokulu 1 adet bilgisayar

Ticaret Meslek Lisesi 1 adet bilgisayar

Akmeşe Ortaokulu 1 adet bilgisayar

30 ağustos İlkokulu 1 adet bilgisayar

Kılıçaslan Ortaokulu 1 adet monitör

Evliya Çelebi İmam Hatip Lisesi 1 adet yazıcı

Emek Dayanışma İlkokulu 1 adet yazıcı

Akmeşe Ortaokulu 1 adet yazıcı

Akmeşe Engelliler Okulu 1 adet yazıcı

Endüstri Meslek Lisesi 1 adet fotokopi makinesi

24 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR