KTO viyadükün yıkılmasını istiyor

Körfez Ticaret Odası’nın meclis toplantısında Tütünçiftlik merkezindeki viyadük gündem oluşturdu. KTO Başkanı Mustafa Efe’nin viyadükü tabuta benzetti...

BÜYÜT

Körfez Ticaret Odası’nın meclis toplantısında Tütünçiftlik merkezindeki viyadük gündem oluşturdu. KTO Başkanı Mustafa Efe’nin viyadükü tabuta benzettiği, meclis üyesi Hüseyin Kodet’in ise ucube diye nitelediği viyadükün bir an önce yıkılması istendi.

Körfez ilçeye 11 yıl önce yapılan ve yapıldığı günden itibaren devamlı tartışmalara yol açan Tütünçiftlik merkezindeki viyadükün yıkılma konusu Körfez Ticaret Odası (KTO) Meclis Toplantısı’nın gündemine oturdu. KTO Başkanı Mustafa Efe, tabuta benzettiği viyadükün yıkılması için elinden geleni yapacağını söyleyerek, “Bu tabutu kaldırmazsak ileride milletimiz bize beddua eder” dedi. Meclis üyesi Hüseyin Kodet ise ucube diye nitelediği viyadükle ilgili yetkililerin farklı görüşler ileri sürdüğünü hatırlatarak, “Büyükler arasındaki bu fikir ayrılığı beni umutsuzluğa sürüklüyor” diye konuştu.

SEÇİMİ İYİ KULLANIN
Mustafa Efe, mayıs ayı meclis toplantısında konuşmasının büyük bir bölümünü Tütünçiftlik merkezindeki viyadüke ayırdı. Tabuta benzettiği viyadükün bir an önce yıkılıp yerine battı çıktı ve çevre düzenlemesi yapılması gerektiğini söyleyen Efe, üyelere seslenerek, “Sizi ziyarete gelen siyasilere ilk olarak viyadük konusunu açın ve seçim zamanını iyi kullanın” dedi. Efe, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ın da bir toplantıda viyadükün yıkılacağına söz verdiğini hatırlatarak, “Başkan Pehlivan sözünü tutacaktır” diye konuştu. Efe ayrıca İstanbul Boğazı’na yapılması planlanan 3. köprü yoluna Körfez ilçeye bağlı Sevindikli Köyü’nden çıkış verileceğini hatırlatarak, köprü bağlantı yolunun Sevindikli’den değil direk Körfez’den geçmesi gerektiğini söyledi.

FİKİR AYRILIĞI
Öte yandan meclis toplantısında viyadük tartışmalarına Hüseyin Kodet de katıldı. Kodet şunları kaydetti “Körfez’deki bu ucubenin 11 yaşında olması beni üzüyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız ‘bunun altına imza atmam’ diyor ancak Körfez Belediye Başkanımız yıkacağız diye söz veriyor. Ben de bu partiye gönül veren bir vatandaş olarak bu durumu yadırgıyorum. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanımız, KTO’daki bir programa katıldığında ucubenin yıkılacağına yönelik sözlerini ve kararlılığını da hatırlatıyorum.

HALKA SORALIM
Eğer bu köprü sorunsa neden yıkmıyorsunuz? Ama bu proje doğruysa neden diğer gidişi yapmıyorsunuz? Halka inip araştırma yapalım. Ucubenin etrafına stant kuralım ve vatandaşla anket yapalım. ‘Bu ucube hakkında ne düşünüyorsunuz’ diye soralım. Ancak büyükler arasındaki bu fikir ayrılığı beni umutsuzluğa sürüklüyor ve bu ucubenin yıkılması için daha çok zaman olduğunu düşündürüyor. Ve bence bu ucube bir 10 yıl daha duracağa benziyor. Körfez Ticaret Odası olarak biz sert bir duruş göstererek bu ucubeyi yıktırmalıyız.”

25 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR