Karamürsel Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı

Toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.  Ardından Kent Konseyi Başkanı Ümit Tören konuşmasını yaparak, görev süresince kendisi...

BÜYÜT

Toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.  Ardından Kent Konseyi Başkanı Ümit Tören konuşmasını yaparak, görev süresince kendisine destek olan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a ve kent konseyi ekibine teşekkür etti.

Konuşmasının ardından Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ümit Tören’e bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yapmış olduğu konuşmada “Kent Konseyi şehirlerin gelecekteki ihtiyaçların tespit edilmesinde önemli rol üstleniyor. 

Geçmiş dönemde Ümit Tören’in önderliğinde kent konseyinin bize yön gösterici çok değerli çalışmaları oldu. Ben Ümit Tören’e yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Kent konseyinin oluşturduğu fikirleri İlçe Belediyesi olarak her zaman değerlendirdik. Bugün kent konseyi ile alakalı yapacağımız seçimde yeni bir kent konseyi başkanı seçeceğiz.

Önümüzde ki dönemde oluşturulacak yeni konsey ile ilçemizin sorunlarını beraber tartışarak, Karamürsel’le ilgili alınacak kararlarda ortak fikir birliği yapmaya devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

 

Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgi vererek, Kent Konseylerinin ilçenin geleceği için fikir üreten önemli topluluklar olduğunu belirterek yeni seçilecek olan yürütme kurulunu tebrik etti.

Konuşmaların ardından 3.Seçimli Genel Kurul toplantısı Divan Başkanlığına Halil Yanık, divan katipliklerine Yasin Olgun ve Neşe Çakmak seçildi.

Daha sonra Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri ve Kent Konseyi Başkanı seçimi yapıldı.

Ortak görüşle Kent konseyi başkanlığına aday olan Mesut Çalık Başkanlığa seçildi. Yürütme Kurulu üyeliklerine ise Yüksel Türközü, Murat Çakır, Hasan Aslan, Yasin Olgun, Tuğba Türkmen, Bülent Aslan, Mehmet Akdeniz, Yedek üyeliklere İdris Sağlam, Erhan Yılmaz, Nilgün Önal, Osman Günaydın ve Asım Yağcı seçildi

09 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR