İlimtepe İlkokulu Erasmus projesi için Litvanya’daydı

İlimtepe İlkokulu’nun Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği sağlanan Stress-Free E.U. Schools (Stressiz Avrupa Okulları) başlıklı projesi 201...

İlimtepe İlkokulu’nun Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği sağlanan Stress-Free E.U. Schools (Stressiz Avrupa Okulları) başlıklı projesi 2014 yılı Eylül ayında kabul edilmiş, uluslararası başlangıç ve planlama toplantısı 2014 yılı Aralık ayında Yunanistan’ın Volos şehrinde  gerçekleştirilmişti. 10-16 Mart tarihleri arasında Türkiye’de İlimtepe İlkokulu’nun ev sahipliğini üstleneceği dördüncü toplantı öncesi yapılacak çalışmalar karara bağlanarak program başarılı bir şekilde son buldu.


BİR DİZİ TEMASLARDA BULUNULDU

Proje kapsamında ulus ötesi ilk toplantı 3-9 Mart tarihlerinde İtalya’nın Alba Adriatica şehrinde, ikinci ulus ötesi toplantısı ise 15-21 Mayıs tarihlerinde İngiltere’nin Redbourn şehrinde  gerçekleştirilmişti.

İlimtepe İlkokulu’nun katıldığı Erasmus+projesinin ulus ötesi üçüncü toplantısı da Litvanya’nın Vilkaviskis şehrinde gerçekleştirildi. Toplantıya okul adına okul müdürü Ahmet Karakaş, proje koordinatörü Engin Ertürk katılarak proje programı kapsamında bir dizi çalışma ve temaslarda bulundu.

 

VİLKAVİSKİS BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ

Program dahilinde ilk olarak ortak kurum bünyesinde bulunan okul ziyaret edildi. Fiziki ortam ve dersler gözlemlenerek eğitim sistemi hakkında bilgiler alındı. Vilkaviskis Belediyesi ziyaret edilerek yerel yönetim temsilcileriyle bir araya gelindi. Proje programı dahilinde düzenlenen toplantılarda proje konusu olan ‘stres’ ile ilgili proje ortaklarının çalışmaları karşılaştırmalı olarak değerlendirildi ve sonuçlar üzerine görüşler paylaşıldı.

22 Aralık 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR