SGK’nın Vinsan çilesi bitiyor

Tüm Sosyal Güvenlik kuruluşlarının aynı çatı altında toplanmasıyla daha da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın Kuruçeşme'deki SGK merkez binasının ekim a...

BÜYÜT

Tüm Sosyal Güvenlik kuruluşlarının aynı çatı altında toplanmasıyla daha da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın Kuruçeşme'deki SGK merkez binasının ekim ayından bu yana devam eden tadilatı sonunda tamamlanıyor.

Eski Gölcük Yolu üzerindeki Vinsan Tesislerinin içerisinde bina tadilatı nedeniyle tek katlı prefabrikelerde faaliyet gösteren SGK personeli önümüzdeki 20 gün içerisinde tadilatı tamamlanmak üzere olan Kuruçeşme’de bulunan SGK Merkez binasına taşınacak.

20 GÜN İÇİNDE TAŞINACAĞIZ
Basında yer alan haberlere cevap veren SGK İl Müdürü Muharrem Akbaş, “Binanın ihalesi Ankara’da bulunan genel merkezimiz tarafından yapıldı. Prensipte binanın bize ekim ayının başında teslim edilmesi gerekiyor. Tadilat personel içerideyken yapılacaktı. Fakat soğuk olduğu için personel ile konuştuk ve Büyükşehir Belediyesi’nin bizim içi tahsis ettiği Vinsan’a taşındık. Bina tadilatının yüzde 95’i bitti. 20 gün içinde mobilyalar binaya taşınacak ve personel hizmet vermeye başlayacak. Zaten inşaatta herhangi bir gecikme olsaydı müteahhit firmaya cezai uygulamalar yapılırdı. Sonuçta her şey yazılı ve resmi” şeklinde konuştu.

DEPREMDE HASAR ALMADI
400 personelin hizmet vereceği yeni bina hakkında açıklama yapan Akbaş “Binada genel bir düzenleme yapılıyor. Binanın pencereleri, asansörleri, havalandırması ve çatısı yenileniyor. Basında yer aldığı gibi binamız depremde hasar almadı. Sadece yemekhane kısmı hasarlıydı. Bina tadilattan geçerken o bölümü de yenilettik. Yeni binamız teknolojik imkanları ile yeni binada hizmet verecek. Binada başka bir yenilik ise açık ofis ortamını kapalı ofis ortamına çevirdik. Servisler birbirinden ayrı olacak ve karışıklık ortadan kalkacak” dedi.

30 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR