Azerbaycanlılar’dan muhteşem kutlama

Azerbaycan Dernekleri Federasyonu, Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıldönümünü önceki akşam İzmit Öğretmenevi’nde düzenlenen muh...

BÜYÜT

Azerbaycan Dernekleri Federasyonu, Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıldönümünü önceki akşam İzmit Öğretmenevi’nde düzenlenen muhteşem bir etkinlikle kutladı.

Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıldönümü önceki akşam Azerbaycan Dernekleri Federasyonu öncülüğünde İzmit Öğretmenevi’nde düzenlenen etkinlikle kutlandı. Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kutlamaya Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Türkiye Azerbaycan Gençlik Teşkilatı Genel Başkanı Anar Asadov, Gebze Azerbaycan Derneği Başkanı Tolga Pahpa, Derince Azerbaycan Derneği Başkanı Volkan Aydemir ve Kocaeli Azerbaycan Evi Derneği Başkan Yardımcısı Vahit Korkmaz ve çok sayıda Azeri katıldı.

PARLAK GELECEK
Korkmaz’ın açılış konuşmasının ardından Mehmet Emin Resulzade, Mustafa Kemal Atatürk ve Haydar Aliyev için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı ve Azerbaycan Milli Marşı okundu. Bu özel gecede bir arada bulunmaları nedeniyle duyduğu mutluluğu dile getiren Dündar, “Yükselen bayrak bir daha inmez. Azerbaycan’ın kurucusu Mehmet Emin Resulzade’yi şükranla anıyoruz. Dini, dili, ülküsü, yaşam tarzı, gelenek ve göreneği bir olan, bizim öz kardeşimiz olan Azerbaycan için yapılan her türlü emek inanın azdır. Azerbaycan, Türk dünyasının parlak geleceğidir” dedi.

30 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR