Gölcük Belediyesi Kütüphanesi 7 yılını kutluyor

Gölcük Belediyesi Kütüphanesinin hizmette 7. yılını doldurmuş olmasından dolayı kütüphanede tertip edilen törende Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Be...

BÜYÜT

Gölcük Belediyesi Kütüphanesinin hizmette 7. yılını doldurmuş olmasından dolayı kütüphanede tertip edilen törende Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediyenin Gölcük ve Değirmendere Kütüphanesinden istifade eden ve en çok kitap okuyan okurlar arasından belirlenen okurlara teşekkür belgesi ve kitap hediye etti. Törende; Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Sorumlusu Dilek Perçin, Belediye Sanat Galerisi ve Kütüphane Sorumluları ve görevlileri hazır bulundu.

 

Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, törende bir konuşma yaparak; “Gölcük Belediyesi olarak 2007 yılında halkın hizmetine sunmuş olduğumuz Gölcük Kütüphanemizin açılışından bu güne yoğun ilgi görmesi bizleri her zaman memnun etmiştir. Bu gün burada yapılan törende Gölcük Kütüphanemiz 7.yılını doldurmuş bulunuyor. Bu hizmetin sunulmasında görev yapan mesai arkadaşlarıma teşekkür ederken, Gölcük halkına da hizmetlerimizden yaralandıkları için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmanın ardından yapılan törende Gölcük Belediyesi Kütüphanesinden en çok kitap okuyan okurlar; Sema Şeran ve Erol Çobanoğlu olurken, Gölcük Belediyesi Değirmendere Kütüphanesinden en çok kitap okuyan okurlar; Nurettin Birgin ile Serkan Güzelciko’ya Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş tarafından teşekkür belgesi ve hediye kitap takdim etti. Törende ayrıca Gölcük Anadolu İmamhatip Lisesi Müdür Yardımcısı Hayrettin Tan ve Öğrenci Grubuna da Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, hediye kitaplar takdim etti.

 

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Sorumlusu Dilek Perçin, Gölcük ve D.dere Kütüphanesi hakkında açıklamada bulundu;

GÖLCÜK BELEDİYE KÜTÜPHANESİ (Kasım 2007)

24 Kasım 2007 tarihinde, %100 Gölcük Belediyesi öz kaynakları ile hizmete açılan kütüphane Sanat Galerisi bünyesinde yer almaktadır. Kitaplarımız kullanılmamış bağış kitaplarından ve yeni satın alınmış kitaplardan oluşmaktadır. 8 adet bilgisayar, kablolu ve kablosuz internet olanağı mevcuttur. “Dünya Ülkeleri” bölümünde ülkelerin orijinal romanları, tanıtım broşürleri ve diğer materyalleri yer almakta, duvarlar yerli ve yabancı ülkelerden gelen afiş, poster ve haritalarla renklendirilmektedir. “Yerel Yönetimler” başlığı altında özel bir bölüm bulunmaktadır. Yaklaşık 20 yıllık geçmişe dayanan “Dergiler Arşivi” bölümü de kütüphanenin kendine has özelliklerinden birisidir. Ayrıca 3–6 yaş grubuna yönelik bir çocuk köşesi ve onlara uygun oturma grupları yer almaktadır. Atölyelerimizde üretilen ürünler ve bunların yanında özel koleksiyon ürünlerin, kitapların sergilendiği cam fanuslar sayesinde kütüphanemiz mini bir müze görevi de görmektedir. Kütüphanede okuyucularımızı rahatsız etmeden klasik müzik çalmakta olup kendilerini evlerinde hissedebilecekleri kadar sıcak bir ortam tasarlanmaya çalışılmıştır. Günlük yerel ve ulusal gazete, aylık dergiler mevcuttur. Düzenli olarak güncel roman, kaynak kitap alımları devam etmektedir. Gönüllü kütüphanecilerimiz mevcuttur. Okullardan Kütüphanecilik Bölümleri hizmet vermektedir.

 

Demirbaşa kayıtlı kitap sayısı: 7000 adet

Üye sayısı: 1500 kişi

Günlük ort. Ziyaretçi: 200-250 kişi

Kütüphane Sorumlusu: Belma Öztürk

 

GÖLCÜK BELEDİYESİ DEĞİRMENDERE KÜTÜPHANESİ (1993)

1993 yılında kurulmuş olan kütüphane 1999 yılındaki deprem dolayısıyla hizmetine 10 ay ara vermek durumunda kalmış, 8 Temmuz 2000 tarihinden bu yana ise kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir. Kullanılamayacak duruma gelmiş eserler, güncel olmayan ansiklopedik kaynaklar temizlenmiş ve yeni eserler satın alınmıştır. Yeni mobilyalar ve bilgisayarlar ile düzenleme tamamlanmıştır. Günlük yerel ve ulusal gazete, aylık dergi, bilgisayar ve ücretsiz internet hizmetleri vermektedir. Düzenli olarak güncel roman, kaynak kitap alımları devam etmektedir. Gönüllü kütüphanecilerimiz mevcuttur.

 

Demirbaşa kayıtlı kitap sayısı: 9000 adet

Üye sayısı: 850 kişi

Günlük ort. Ziyaretçi: 60-90 kişi

Kütüphane Sorumlusu: Yakup Ayyıldız

 

Tören sonrasından Öğrenciler ve okurlar, Kütüphaneyi gezip,incelemelerde bulunduktan sonra 7. Yıl dolayısıyla hazırlanan Resepsiyona katıldılar.

28 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR