AKP’nin üye sayısı 244 bin

AKP’de il danışma toplantısı dün Antikkapı Restaurant’ta düzenlendi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katıldığı toplantıda milletve...

AKP’de il danışma toplantısı dün Antikkapı Restaurant’ta düzenlendi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katıldığı toplantıda milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker ve Mehmet Ali Okur, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçe başkanları, belediye başkanları ve milletvekili aday adayları katıldı. “Bu seçim, çözüm süreci ve yeni anayasa mührünü vuracağımız bir seçim olacak” dedi.

 

2 BİN 946 STK OY KULLANDI

Türkiye’de bir ilke imza atarak STK’lara yönelik temayül yoklaması yaptıklarını dile getiren Ceyhan, “Bu çok önemli bir adımdır. Hangi görüşe mensup olursa olsun bütün STK’larımızı davet ettik. 2 bin 946 STK mensubu oyunu kullandı. Biz adaylarımızı STK’lara sorarken, muhalefet ‘AK Parti STK’ları ayağına çağıyor’ dedi. Biri ise hiç temayül bile yapamadı. Aday adaylarımız verilen talimattan şaşmadılar. Kendilerini kapı kapı dolaşıp tanıttılar. 7 Haziran’da çözüm süreci ve yeni anayasa mührümüzü vuracağımız bir seçime gireceğiz. Hedefimiz yüzde 65’tir” dedi.

 

“1 YILI DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, bütün teşkilatlar olarak daha yaşanabilir bir Kocaeli için çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Karaosmanoğlu, “İşimizi severek yapıyoruz. Uyum içinde siyaset yapıyoruz. Ahlak ilkeleri içerisinde çalıştık, bunun da hep faydasını gördük. Salı günü Kocaeli Ticaret Odası’nda 1 yılımızı kısa bir şekilde değerlendireceğiz. Gelecek yılda hayata geçireceğimiz projeleri paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

 

“8 VEKİL ÇIKARTACAĞIZ”

İlçe belediye başkanları adına konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise, “ 7 Haziran seçimlerinde milletvekili sayımızı 8’e yükselteceğiz. Ertesi gün çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Engelleri aşmaya bütün arkadaşlarla yemin ettik. Bu yemini de gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 

BEN DEĞİL, BİZ SİYASETİ

Danışma meclisine gecikmeli katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da konuşmasında, 7 Haziran seçimlerinin önemine değindi. Bakan Işık, “Türkiye’nin ikinci sıçramasını başlatması için milletimizden güven isteyeceğiz. Önümüzdeki 4 yılda neler yapacağımızı milletimizle paylaşmak için sahada olacağız. Listede kim olursa olsun herkes çalışacak. AK Parti’nin kültürü budur. Ben değil, biz siyaseti yapar” dedi.

 

“TEMAYÜL YAPAMIYORLAR”

Işık, sözlerinin devamında şöyle konuştu: “Teşkilat temayülü için teşekkür ederim. Ankara gelenler ‘Bakanım Kocaeli farklı işler tıkır tıkır yürüyor’ dedi. Bu cümleler kurulunca kıvanç duyuyorum. Kocaeli’nin farkı burada. Teşkilatımız uyum içinde. Düşünün, muhalefet partisi çıkacak kavga yüzünden temayül yapamıyor. Bir sevincimde STK’lara yapılan temayül oldu. Partimizde disiplinin ne kadar güzel olduğunu bir kez daha gördüm.”

 

MUHALEFETE YÜKLENDİ

“Seçimlerde kadınlarımız kapı kapı dolaşmasıydı Kocaeli’de bu denli başarı elde edemezdi. Son derece kritik bir seçime giderken, kadınlarımız aynı inançla yollarda olacaktır. 7 Haziran akşamı sonuçlar belli olunca AK Parti önünde yine coşku olacak ve birileri yine partilerini erken kapatıp usulca evinin yolunu tutacak. Siz halk ile bütünleşmezseniz, insanın derdi ile dertlenmezseniz seçim zamanı ne millet size ilgi gösterir ne de milletin içine çıkabilirsiniz. Bizim farkımız 2011 seçimlerinden sonra hiç durmadık. Sadece basın yoluyla siyasete yapanalar kendilerinin kurtaracaklarını sanıyorlar. Millet ile siyaset yapmak esastır.”

 

“SİYASETİN NOTERİ MİLLETİR”

Gündem üzerine de konuşan Işık, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu notere gitti. Seçime 2 ay var gidecek yer noter değil, millettir. Pek çok sözünüz yatsıya kadar bile sürmedi. Şimdi büyük bir telaşla notere gidiyor. Böyle bir genel başkanla ancak böyle olur. Ama bakın AK Partiye bir iki küçük tartışma bile ‘Ne oluyoruz?’ dedirtti. Genel Başkanımız gereğini yaptı tartışmayı bitirdi. MEB tarafından 2015 yılında Kocaeli için 208 milyon TL ayrılmıştır. 24 derslikli 35 okul yıl içinde yapılacak. Bunlar için 271 milyon TL ayrıldı. 54 okulun inşaatı bitti. 10 yılda bu kadar okul yapılmamıştı” dedi. Öte yandan teşkilat başkanı Mehmet İpşiroğlu da üye sayılarının 244 bin 354 olduğunu, bu rakamı 302 bin 571’e yükseltmek istediklerini belirtti ve Teşkilat Performans Sistemi (TPS) İl sıralaması ise Kocaeli’nin ilk sırada olduğunu dile getirdi. Serkan BORLAK

29 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR