Hasip Kaplan: Tayyip kime elini verdiyse sonu kötü olmuştur

Burada yurttaşlara seslenen Kaplan, barış sürecinin AKP tarafından seçin uğruna heba edildiğini ifade ederek "Çözüm sürecini sekteye uğratan cumhurba...

BÜYÜT

Burada yurttaşlara seslenen Kaplan, barış sürecinin AKP tarafından seçin uğruna heba edildiğini ifade ederek "Çözüm sürecini sekteye uğratan cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Kendi hükümet yetkilisini, mutabakatı okumasına rağmen inkâr etmiştir. AKP’de Erdoğan’ın onayı olmadan hiçbir şey olmuyor ama bu ülkeye barışı HDP olarak biz getireceğiz" dedi.

 

Diyanete karşı tavırlarının açık olduğunu belirten Kaplan, Diyanet İşleri’nin AKP’ye çalıştığını Tayyip Erdoğan’ın memuru gibi davrandığını ifade ederek "Tayyip kime elini verdiyse sonu kötü olmuştur. Kaddafi’yi öptü öldü, Esad’ı öptü Esad’ın durumu ortada. Mursi’yi öptü Mursi idama gidiyor ama siz dikkatli olun. O tehlikeli madde, ona yaklaşmayın" dedi.

 

Kocaeli’nin en güzel yanının emekçi kenti olması olduğunu söyleyen Kaplan, “Bu şehir en çok üreten şehirlerden biri ama vatandaşın en az faydalandığı bir şehir. HDP ile bu adaletsizliğe son vereceğiz” dedi. Bu secim barajını Kenan Evren’den alan iktidardan hesap soracaklarını söyleyen Kaplan “HDP’de birleşen bu güzel insanlar bu barajı yıkacak. 7 Haziran’da Türkiye’yi haramilerden kurtaracağız" ifadelerini kullandı.

 

Kaplan ve adaylar daha sonra Topçular Mahallesi Kültürlerarası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Burada önce Dernek Başkanı Aydın Çelik söz alarak HDP'ye desteğini açıkladı. 

 

Daha sonra söz alan HDP milletvekili adayı Ayfer Koçak, Cumhurbaşkanı ve Başbakanın sürekli uçlu ittifaktan bahsettiğini ifade ederek “Biz sunu çok açık ifade ediyoruz bizim ittifakımız onlarla ilgili değildir. Onları o kadar ciddiye almıyoruz biz ilkesel bir ittifak gerçekleştiriyoruz. Biz halklarla ittifak ettik, bütün kimliklerle bütün dinlerle bütün halklarla ittifak ettik, biz ilkelerimizi hayata geçirmek için ittifak ettik” dedi.

28 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR