AK Parti listesinde ilginç isimler

AK Parti’nin milletvekili aday listesinde yer alan isimlerin istatistikleri dikkat çekti.Listede en fazla “Mehmet” isimli aday yer aldı. AK Parti’nin...

BÜYÜT

AK Parti’nin milletvekili aday listesinde yer alan isimlerin istatistikleri dikkat çekti.

Listede en fazla “Mehmet” isimli aday yer aldı. AK Parti’nin 550 kişilik listesinde Mehmet, Mustafa, Ahmet, Hüseyin, Ali en çok yer alan isimler.

Listede 50 milletvekili adayının adı “Mehmet”, 22 adayın adı “Mustafa” ve 17 milletvekili adayının adı da “Ahmet” olarak yer aldı. Aday listesinde aynı ad ve soyadı paylaşan çok sayıda kişi var. Adıyaman ve Gaziantep'ten 2 ayrı Mehmet Erdoğan, Batman ve Muş'tan 2 ayrı Mehmet Şimşek listeye girdi. Çankırı adayı İdris Şahin de Ordu milletvekili adayı AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin ile Meclis’te olası karışıklar yaşayabilecek aday oldu.

Ayrıca, listede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la aynı doğum gününü paylaşan dört aday bulunuyor. 26 Şubat doğumlular Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile diğer adaylar Zahir Soğanda, Hakan Çavuşoğlu, İbrahim Aydemir.

Kahramanmaraş’tan yeniden aday gösterilen Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Mehmet Sağlam, AK Parti listesinin “abisi” konumunda yer aldı. 15 Mart 1938 tarihinde doğan ve 73 yaşında olan Eski Milli Eğitim Bakanı Sağlam, AK Parti’nin en yaşlı adayı oldu. Sağlam’ı, 72 yaşındaki Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, 70 yaşındaki Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, 68 yaşındaki TBMM eski Başkanı Köksal Toptan ve 65 yaşındaki Cemil Çiçek gibi isimler izliyor.

Türkiye’nin en genç milletvekili adayı ise AK Parti'nin aday listesinde yer aldı. Konya’dan 14. sırada aday gösterilen 24 Aralık 1985 doğumlu Rahim Türk ise henüz 25 yaşında.

13 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR