İzmit Alikahya bölgesinde yağmursuyu hattı

Yaptığı projelerle yağmursuyu problemlerini önemli oranda gideren Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, İzmit Alikahya bölgesi Fa...

BÜYÜT

Yaptığı projelerle yağmursuyu problemlerini önemli oranda gideren Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, İzmit Alikahya bölgesi Fatih Mahallesinin yüzey sularını toplamak için toplam 860 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı inşa ediyor. Bölgenin problemini çözecek olan proje 625 bin TL’ye mal olacak.

 

İSU Genel Müdürlüğü baskınlara neden olan yüzey sularını toplamak için il genelinde, son 10 yılda, 338 km uzunluğunda yağmursuyu hattı ile 61 km uzunluğunda dere ıslahı gerçekleştirdi. Bu çalışmalarla yüzey sularından kaynaklanan problemleri bir bir çözen İSU, yağmursuyu hattı ile dere ıslah çalışmalarını sürdürüyor. Belirlenen yatırım programı kapsamında İzmit Alikahya Fatih Mahallesi’nde yağmursuyu hattı inşaatına bir süre önce başlanıldı.

 

1000, 800 ve 600 mm çaplarında betonarme boruların döşendiği proje kapsamında Fatih Mahallesi’nin TEM otoyolu alt kısmındaki Akarca, Kemal Sunal, Sultan Murat ve İshakpaşa Caddeleri ile otobanın üst kısmında bulunan Yıldız Konutları önündeki Albay Karaosmanoğlu Caddelerinde yağmursuyu hattı yapılacak.  Toplam 815 metre hat ile 45 metre açık trapez kesitin inşa edileceği proje haziran ayında tamamlanacak.

 

Toplam 625 bin TL’ye mal olacak proje ile toplanılacak yüzey suları yapılan kollektör hattı ile Akarca deresine bağlanılarak uzaklaştırılacak. Böylelikle bölgede su birikintilerinin de önüne geçilecek.

29 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR