İZLİDER’den duygu yüklü gece

Kısa adı İZLİDER olan İzmit Lisesi Mezunları Derneği, okulda uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekli olan öğretmenler ile öğrencileri buluşturdu. Öğr...

BÜYÜT

Kısa adı İZLİDER olan İzmit Lisesi Mezunları Derneği, okulda uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekli olan öğretmenler ile öğrencileri buluşturdu. Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen gecede anılar yad edilirken, adeta duygu sağanağı yaşandı.

İlimizin en aktif dernekleri arasında yer alan İZLİDER muhteşem bir organizasyona daha imza attı. İZLİDER yönetimi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikte, İzmit Lisesi’nde uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekli olan, adeta okulla özdeşleşmiş olan öğretmenlerle öğrencileri bir araya getirdi.

İLGİ BÜYÜKTÜ
KYÖD Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen ve dernek başkanı Emine Öcal, yönetim kurulu üyeleri; Gönül Kahraman, Çiğdem Küreksiz, Nuray Gördü, Cihan Şişman, Aylin Aygün, Cumhur Küçükbalkan, Ahmet Muslu ve Eyüp Gençer’in ev sahipliği yaptığı geceye emekli öğretmenler; Nuri Başol, Şuayip Aydın, Mediha Yılmaz, Gültekin Ekin, İsmail Güngör, Nermin Çiftçi, Fatma Odçıkın, Tülay Şentürk, Gül Bozkurt, Mine Düzyol, Günsey genç, Netibe Odabaşı, Sinan Soytürk, Bülent Sıvacı ve Oğuz Bülbül ile okuldan yıllar önce mezun olmuş öğrenciler katıldı.

KOCA BİR ÇINAR
Gecede bir konuşma yapan dernek başkanı Emine Öcal, “Bizleri yetiştiren, eğitim hayatımız boyunca bizden hiçbir bilgiyi esirgemeyen, bizleri araştırmaya teşvik ederek çalışmaya yönelten değerli öğretmenlerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. İzmit Lisesi hep takdir ve gıpta edilen koca bir Türkiye çınarı olarak durmaya devam edecektir” dedi.

DOĞAN’A TEŞEKKÜR
Öcal, dernek olarak 63 lise ve 6 üniversite öğrencisine burs verdiklerini de vurgulayarak, destek veren emekli öğretmen ve üyeler ile derneklerine katkılarından dolayı aynı zamanda dernek üyesi de olan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür etti.

PLAKET VERİLDİ
1997 yılında kurulan dernek tarafından geleneksel hale getirilen yemekte bu yılda iki emekli öğretmen onursal üyeliğe seçildi. Onursal üye seçilen emekli öğretmen İsmail Güngör’e plaketi İzmit Lisesi’nin efsane öğretmenlerinden Nuri Başol, Fatma Odçıkın’ın plaketi ise yine okulun efsane öğretmenlerinden Tülay Şentürk tarafından verildi. Geceye katılan tüm konuklara günün anısına hediyeler verilirken, canlı müzik eşliğinde coşan öğretmenler ile öğrenciler geç saatlere kadar doyasıya eğlenip, nostaljik bir gece yaşadılar.

26 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR