GAÜ’de burslu eğitim

      Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 2014-2015 akademik eğitim yılında istihdama yönelik 150 lisans, ön lisans, yüksek lisans ve doktora programlar...

BÜYÜT

 

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 2014-2015 akademik eğitim yılında istihdama yönelik 150 lisans, ön lisans, yüksek lisans ve doktora programlarıyla üniversite adaylarına KKTC-Girne, İngiltere-Canterbury, ABD, Hong Kong’daki kampuslarında akademik eğitim fırsatı veriyor. Kurum öğrencilerine ile yüzde 50 ile yüzde 100 arasında burs imkanı tanınıyor,

 

BURSLULUK İMKANI

Lisans programları için 7 yıllık, ön lisans programları için de 5 yıllık kesintisiz burs imkanı sunuluyor. Öğrenciler aynı bursluluk oranları ile 3 kıtadaki kampuslarda akademik eğitim alabiliyor. Üniversiteye girdikten sonra başarı ve çalışma bursları öğrencilere veriliyor. Ayrıca son derece modern bir şekilde hazırlanan 3 kız ve 1 de erkek öğrenci yurdu, GAÜ öğrencilerini bekliyor. Paket programlarında ise eğitim+yurt+yemek ücretlerinde yüzde 10’ar indirim uygulanıyor.

 

ATLASJET İLE İŞBİRLİĞİ

Bu yıl pilotaj bölümü açılan ve kontenjanı 30 olarak belirlenen geleceğin pilotları yetiştirilecek. GAÜ 5 eğitim uçağı, 2 similatörü, deneyimli akademik kadrosu ile üniversite adaylarına imkanlar hazırlanıyor. Bu yıl ayrıca Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (hosteslik) bölümü de açılan üniversitenin, Türkiye’nin önemli havayollarından Atlasjet ile stratejik işbirliği devam ediyor.

 

PROJEDE LİDER ÜNİVERSİTE

Türkiye’nin en çok proje üreten mimarlık fakülteleri arasında ilk 10’da gösterilen GAÜ Mimarlık Fakültesi, İngilizce programının yanında GAÜ Mimarlık ve İç Mimarlık Türkçe programları, Plastik Sanatlar bölümleri açıldı. 17-24 Ağustos tarihleri arasında İtalya’nın Supino şehrinde AB’den birçok üniversite ve öğrencileri ile ortak projede öğrencilerin farklı bir deneyim kazanmaları bekleniyor.

 

İNGİLİZCE DERSLER

Programlarının yüzde 90’ı İngilizce olan GAÜ’nün bu yıl Türkçe Bilgisayar Mühendisliği, Türkçe Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Türkçe İşletme Yönetimi programları da açıldı. Sağlık alanında da ayrıca İstanbul Bilim Üniversitesi ile Florance Nigtngale Hastaneleri ile işbirliğine giden GAÜ, öğrencilerine her iki kurumda staj ve iş imkanları sunuyor.

 

11 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİ

Ayrıca bu sene 2 yıllık Türkçe sağlık programları anestezi, radyoterapi, ameliyat hizmetleri, sağlık kurumu işletmeciliği tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, tıbbi görüntüleme teknikleri, yaşlı bakımı ve İlk ve Acil Yardım bölümleri açıldı. Üniversitenin 11 binin üzerinde öğrenci ve 10 binin üzerinde de mezununun bulunduğu öğrenildi.

 

46 KULÜP BULUNUYOR

85 ülkeden öğrencisi ve 35 ülkeden akademisyenin yer aldığı GAÜ, 85 ülkenin YÖK ve dengi kurumu ile akreditasyon kurumları tarafından tanınıyor. 46 sosyal, kültürel ve sportif kulübe sahip olan üniversitenin öğrencilerinin sosyal yönden de gelişmelerine olanak sağlanıyor. GAÜ’de; BESYO, İç Mimarlık, Grafik Tasarım, Spor Yönetimi, Plastik Sanatlar Özel Yetenek Sınavları, GAÜ Kocaeli-Sakarya Temsilciliğinde yapılıyor. YGS puan türünden her hangi birinden 140 ve üzeri alan her üniversite adayının katılabileceği sınavlar için Fethiye Caddesi Öztalay İşhanı Kat: 1 adresindeki GAÜ Kocaeli-Sakarya Temsilciliği ile irtibata geçilmesi gerekiyor. İsteyenlerin ayrıca 0.262 322 22 85 ve 0.532 704 05 94 numaralı telefonlardan bilgi alabilecekleri de belirtildi.

09 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR