Sivil Havacılık öğrencilerinden örnek davranış

Kocaeli Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünde görev yapan Doç. Dr. Ali Talip Akpınar’ın sosyal soruml...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünde görev yapan Doç. Dr. Ali Talip Akpınar’ın sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında öğrencileriyle birlikte topluma hizmet faaliyetleri yürütülmekte.

 

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü öğrencileri; Kızılay, Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Bilgi evi ve Çocuk Esirgeme Kurumunda toplam 1000 saate yakın toplum yararına faaliyetlerde bulundular.

 

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü öğrencileri, Kızılay’a yardımcı olmak üzere toplum yararına kan bağışı, organ bağışı konusunda bilgilendirme faaliyetlerinde bulundular. Doç. Dr. Ali Talip Akpınar’da organ bağışında bulunarak örnek olmuştu.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Doç. Dr. Ali Talip Akpınar’ın önderliğinde öğrencilerinin yürüttüğü sosyal sorumluluk projesiyle ilgili Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulunarak bilgi edindi.

Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, zihinsel engelli bayanların hem faaliyette bulunduğu hem de barındığı modern bir bina. Kocaeli Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümünün öğrencileri, zihinsel engelli bayanların atölye faaliyetlerine katılarak birlikte vakit geçirmekte. Öğrencilerle iletişim kurmaya istekli olan Merkezde kalanların da Seramik, Halı, Örgü ve Takı atölye çalışmalarına katılma oranları ve çalışma motivasyonları artmakta. Merkezde kalanların atölye çalışmalarına katılmaları hem zihinsel açıdan, hem de motor becerileri bakımından önemli.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümünün öğrencileri, atölyelerde yapılan üretim faaliyetlerine katkı vermekteler. Ayrıca gerek merkez içindeki spor salonunda gerekse merkezin bahçesindeki spor alanlarında birlikte spor yapma ve sohbet etme imkânları da bulunmakta. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, üniversite ile kurumların arasındaki iş birliği, yardımlaşma, dayanışma ve topluma hizmet sunmada bu projenin Kocaeli Üniversitesi’nde Kartepe’deki diğer Yüksekokullara da örnek oluşturmasını temenni etti.

30 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR