CHP Kartepe’den gövde gösterisi

CHP Kartepe Belediye Başkanı ve meclis üyeliği aday adaylığı tanıtım toplantısı dün Kartepe Uzunçiftlik düğün salonunda gerçekleştirildi. 500 kişilik...

BÜYÜT


CHP Kartepe Belediye Başkanı ve meclis üyeliği aday adaylığı tanıtım toplantısı dün Kartepe Uzunçiftlik düğün salonunda gerçekleştirildi. 500 kişilik salon partililerin de katılımıyla doldu taştı.
CHP Kartepe Belediye Başkanı ve meclis üyeliği aday adaylığı tanıtım toplantısı İstiklal Marşı ile başladı. Tanıtım toplantısına katılan Kartepe Belediye başkan aday adayları ise; Ömer Hazer, Zümrüt Sevinç, Beyhan Korkmaz, Selahattin Altınkaya ve Yaşar Sönmez. Düzenlenen tanıtım toplantısına; CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Milletvekili Haydar Akar, Büyükşehir Belediye aday adayları Keramettin Gençtürk ve Ali Akdemir, İzmit Belediye aday adayı Fahri Örengül, CHP il genel meclis üyesi Erdem Baş, CHP kadın kolları, KYÖD Başkanı Haşmet Belen ve CHP Kartepe İlçe Başkanı Başar Değer katıldı. Tanıtım programının akışını sağlamak için divan başkanlığını Fahri Örengül yaptı. Divan üyeliğini ise Sevda Ataman ve Bülent Sarı gerçekleştirdi. Divan Başkanı Fahri Örengül, “Bu toplantının CHP’ye yaraşır bir disiplin içinde geçeceğini düşünüyorum. 29 Mart’ta yapılacak belediye başkanlığını seçimini CHP kazanacaktır” dedi. CHP Milletvekili Haydar Akar, ön seçim yapılmasına özlem duyduklarını belirterek, “Son günlerde yerel basında bazı dedikodular var. Merkezden atılma yapılmasına yönelik. Kesinlikle yalandır. Adaylarımızı seçimle belirleyeceğiz” dedi.
“BURASI AKP DEĞİL”
Yalçın Kuşkan “Burası AKP değil. Kartepe’deki CHP’liler kimi belirliyorsa belediye başkanımız o olacak. Karosmanoğlu hepiniz gibi benimde kentte hemşerim. CHP İl Başkanlığı ayrı kent hemşeriliği ayrı. Karaosmanoğlu’nu Büyükşehirde Belediye Başkanı olmadan önceki haline bakın. Yuvacık Belediye Başkanlığı yapmış bir din dersi öğretmenimiz. Bazı insanlar vardır o makamları yüceltir, bazı insanlar oturduğu makamlardan aldığı güçle yükselir” dedi.
“KOCAELİ DE ÜÇÜNCÜ LİGE DÜŞTÜ”
5’er dakika konuşma hakkı tanınan aday adaylarından ilk olarak söz alan Büyükşehir Belediye aday adayı Ali Akdemir; “2014’te Büyükşehir’i kazanırsak demokrasi rotamız düzelecektir. Kartepe’de ne kadar iddialıysak en az onun kadar Büyükşehir’de iddialıyız. Büyükşehir Belediye Başkanı ‘Kocaelispor’a para vermem’ diyor. Böyle bir Belediye Başkanı olabilir mi? Sadece Kocaelispor değil Kocaeli’nin kendisi de üçüncü lige düştü” diyerek Karaosmanoğlu’nu eleştirdi. Ali Akdemir’den sonra söz alıp kendini tanıtan ve aday adayı olma sebebini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Keramettin Gençtürk, “Kendim ve kent için adayım. İddialı olduğum, coşkulu olduğum için adayım. Kocaeli’yi ben yönetmeliyim. Kalbimde yönetme arzusu var” diyerek konuşmasını coşkulu bir şekilde tamamladı.
ADAY ADAYLARI KENDİLERİNİ TANITTI
İki dönem Köseköy Belediye Başkanlığı yapmış olan Kartepe Belediye başkan aday adayı Selahattin Altınkaya, “1969 yılında CHP’ye üye oldum. Aileden atadan CHP’liyim. Hangimiz seçilirse seçilsin, 28 Ekim itibariyle aday arkadaşımın koluna gireceğim” diyerek aday adaylarına destek verdiğini ifade etti. Selahattin Altınkaya’nın ardından diğer aday adayları da kendilerini tanıtarak projelerinden bahsettiler.

12 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR