Karamürsel’de mutlak tarım alanları plandan çıkarıldı

Karamürsel Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında da seçimler gerçekleştirildi. Toplantıda Karamürsel’in kuzey bölgesinde bulunan mutlak tarım...

BÜYÜT

Karamürsel Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında da seçimler gerçekleştirildi. Toplantıda Karamürsel’in kuzey bölgesinde bulunan mutlak tarım alanlarının plandan kaldırılması kararlaştırıldı.

Karamürsel Belediyesi, nisan ayı olağan meclis toplantısı önceki gün belediye meclis salonunda yapıldı. Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın başkanlık ettiği toplantıda 9 madde görüşüldü. Belediye meclis gündemin ilk maddesinde 1.ve 2. Meclis Başkan Vekili seçimi yapıldı. Birinci Meclis Başkan Vekilliği’ne Ali Kocabıçak, İkinci Meclis Başkan Vekilliğine Ahmet Utaş, asil katip üyeliklerine Belgin Ergen, Banu Pınarbaşı, yedek katip üyeliklerine Rıdvan Durak, Nurettin Altun seçildi. Ardından gündemin 2. 3. 4. ve 5. maddelerinde yer alan komisyon seçimlerine geçildi.

TEŞEKKÜR ETTİ
Seçimlerin ardından başkan Yıldırım 2010 yılı faaliyet raporunu okudu. Rapor oybirliği ile kabul edildi. Yıldırım oylama sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında “İmkanlarımızı doğru, yerinde ve adaletli kullanarak, ilçe merkezi ile birlikte ilçemize mahalle olarak bağlanan Ereğli, Akçat, Kızderbent, Yalakdere, Dereköy beldelerde de hizmetler ürettik. Bundan sonra da hep birlikte bu hizmetlerimiz sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

TARIM ALANLARI İMARA AÇILACAK
Konuşmanın ardından diğer gündem maddeleri görüşüldü. Gündemin 9. maddesinde yer alan ilçenin kuzey bölgesinde kalan mevcut planlardaki mutlak tarım alanlarının kaldırılması için gerekli olan kamu yararı kararının alınması oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda mayıs ayı meclis toplantısının 3 Mayıs 2011 Salı günü saat 10.00’da yapılması kararlaştırıldı.

KOMİSYONLAR
ENCÜMEN

Gazanfer Baş (AKP)
Ahmet Pehlivan (AKP)

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU
Hasan Taşkan (AKP)
Ahmet Pehlivan (AKP)
Recai Bayraktar (AKP)
Ali Kocabıçak (AKP)
Recep Özbakır (DP)

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU
Hasan Taşkan (AKP)
Ali Erkan Algüzey (DP)
Ahmet Bilici (AKP)
Mehmet Akan (DP)
Rıdvan Durak (DP)

06 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR