“İşsizliğe çözüm için istikrar”

Gebze’de gençlerle bir araya gelen AKP Kocaeli Milletvekili Adayı İlyas Şeker işsizliğin çözümünün siyasi ve ekonomik istikrara bağlı olduğunu söyledi...

BÜYÜT

Gebze’de gençlerle bir araya gelen AKP Kocaeli Milletvekili Adayı İlyas Şeker işsizliğin çözümünün siyasi ve ekonomik istikrara bağlı olduğunu söyledi.

AKP Kocaeli Milletvekili Adayı İlyas Şeker seçim çalışmalarının Gebze durağında gençlerle buluştu. Eskihisar’daki Sakız Ağacı Kafe’de gençlerle kahvaltı yapan Şeker, işsizlikten yakınan gençlere çözüm yolu olarak ülkedeki siyasi ve ekonomik istikrarın devamını gösterdi. Şeker “Bir ülkede istikrar varsa ardından her şey gelir ve gelişir” dedi.

YATIRIMLAR İSTİKRARLA GELİYOR
Yeni istihdam alanlarının oluşması için istikrarın şart olduğunu ifade eden İlyas Şeker, “Neden istikrar bu kadar önemli? Küreselleşen dünyada artık ulusal ve uluslararası ölçekte iş yapan firmalar yatırımlarını sorunsuz ülkelerde yapmaya özen gösteriyorlar. Türkiye kolay nakliye ve iş gücünden dolayı yatırımlar için tercih edilen bir ülke, ama onun da öncesinde yatırımcılar ülkedeki siyasi istikrara bakıyorlar. Yeni yatırımlar yeni iş sahaları, yeni iş sahaları da işsizliğin ortadan kalkması anlamına geliyor” şeklinde konuştu.

GENÇLER GİRİŞİMCİ DE OLMALI
Gebze’nin iş sahası olarak önünün açık olduğunu dile getiren Şeker, gençlerin daha çok girişimci olmaları gerektiğini belirterek, Sanayi Bakanlığı’nın genç girişimcilerin işlerini kurmaları için teşvikler verdiğini aktardı. Şeker’e üniversitelerdeki giyim kuşam özgürlüğüne kısıtlanması yönündeki soruya Şeker, “Üniversitelerde kişisel görüşlere, başkasına zarar vermediği sürece karışılmamalı” diyerek cevap verdi.

11 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR