Ünlü: Akşener, %25'i alsın başka parti kursun

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Kocaelispor’un durumu hakkında değerlendirme yapan...

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Kocaelispor’un durumu hakkında değerlendirme yapan İl Başkanı Ünlü “AKP iktidarında şampiyon olan Kocaelispor amatör kümeye düşmüştür. Kocaelispor’a AKP iktidarı tarafından verilen değer herkes tarafından görülmektedir. Kocaelispor ikiye bölünmüştür. Kocaeli Birlikspor kurulmasıyla kentimize ne kadar değer verdiği görülmektedir. Kocaeli Birlikspor 200-300 kişiye maç oynarken, Kocaelispor 20 bin kişiye maç oynamaktadır. Kocaelispor bir markadadır. KEV’in Kocaelispor’a verilmesi gerekiyor” dedi.

 

DİSİPLİN KURULU İŞLEYECEK

MHP olağan kurultay süreci bitmiştir diyen Ünlü “MHP genel merkezi tarafından genelge gönderilmiştir. Tarih itibariyle sosyal medya üzerinden olağan üstü kongre süreci hakkında konuşulması durumunda disiplin süreci işleyecektir. MHP flaması altında genel başkan arayışları tüzük gereği yasaktır. Gönderilen genelge ile bundan sonra disiplin süreci işleyecektir. Bundan sonra disiplin kurulu işleyecek. Kaybedecek bir değerimiz yoktur. Ülkemizin umudur MHP’dir. MHP bu yolda giderken, partiye tökez olacak her konuşma disiplin süreci ile sonlandırılacaktır” dedi.

 

DAVUTOĞLU’NUN GİTMESİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevinden ayrılması hakkında değerlendirme yapan İl Başkanı Ünlü “MHP’nin bakış açısı bizde genel başkan yoktur bizde lider vardır. Diğer siyasi partilerde genel başkanlar vardır onlarda kongrelerle devrilirler. Bizde lider vardır. AKP’de genel başkan krizi yaşanmıştır. 22 Mayıs tarihinde Davutoğlu aday olmayacaktır. MHP 47 yıllık siyasi partidir lideri vardır. Bahçeli liderdir, liderler kurultayda devrilmezler. Davutoğlu lider olsaydı bu durumu yaşamayacaktı” açıklamasında bulundu.

 

MAKAM KOLTUK DERDİNDELER

Bir dönem Koray Aydın, şimdi Meral Akşener’in desteklenmesi noktasında İl Başkanı Ünlü “Ülke genelinde bakıldığı zaman parti içerisinde çeşitli görevlerde bulunan 227 kişi alanda görülmektedir. Bu kişiler koltuk peşinde olduğu görülmektedir. Makam ve mevki peşinde koşanların açıklamaları bizleri ilgilendirmiyor. Bizler bu arayış nedenlerini biliyoruz. Makam ve koltuk bekleyişinden kaynaklanıyor. Biz onların olduğu gibi bir lider arayışı içerisinde değiliz. Liderimiz Bahçeli’dir. Makam verilir veya verilmez, teşkilatın içerisinde olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

ÇAYIMIZI İÇMEYENLER

Son 10 yıla bakıldığı zaman parti binasına çıkmayan çayımızı içmeyen kişiler arayış içerisindedir diyen Ünlü “Camia çok yakından takip ediyor. Değişim peşinde olanların neden istediği görülmektedir. 6 seçim yaşamış olan teşkilatımızın hiçbir çalışmasına katılmayanlar görev almamışlar bugün değişim istemelerin altında yer bulmak istemeleridir. Bizlerde buna izin vermeyeceğiz” dedi.

 

SAHADA OLMAYANLAR

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Dava arkadaşlarımız tarafından durum yakından takip ediliyor. Son 10 senedir çalışmaya arkadaşlarımız şimdi değişim peşindelerdir. Bu kişiler ülke genelinde yaptıkları çalışmaları seçimde yapsalardı daha fazla oy alırdık. Sahada görmediğimiz arkadaşlar bugün değişim içerisinde olarak yer açma derdindelerdir” açıklamasında bulundu.

 

KESİN İHRAÇ

Genel merkez tarafından gönderilen genelgenin 12 ilçeye tebligat yaptıklarını söyleyen İl Başkanı Ünlü “Olağan üstü kurultay hakkında sosyal medya üzerinde veya basın yoluyla yapılan bütün açıklamalar kayıt altına alınmaktadır. Genel ile aynı söylem içerisinde olmaya devam edenler “kesin ihraç” istemiyle disipline gönderilecektir. Partimizin hiçbir şekilde logosu veya bayrağı kullanılamaz. Yargıtay kararı kesinleşmeden bu olaylar içerisinde olanların hepsi bedeli ödeyecektir” ifadelerini kullandı.      

    

AKŞENER YÜZDE 25 ALIP GİTSİN

Meral Akşener’in yüzde 25 oyum var söylemlerini değerlendiren İl Başkanı Ünlü “Siyasette söylemden önemli olan icraattır. İnsanların icraatları çok önemlidir. Yüzde 25 söylemi İstanbul ve Kocaeli’de milletvekili adayı olduğunuz zaman alınan sonuçlar ortadadır. Bu yüzde 25 o zaman neredeydi. Seçim sandığına neden yansımadı. Şimdi nasıl oluyor da yüzde 25 cebimde diyebiliyor. Yüzde 25’i ceplesine koysunlar başka parti kursunlar. Orada siyaset yapsınlar. Yüzde 25’lerini alsınlar gitsinler. MHP’yi rahat bıraksınlar” dedi. Serkan BORLAK

05 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

09

başbuğun askerleri - olsun bunlarıda yaz hakim bey..sayın aydın başkan sana hiç yakıştıramadım.bu anneler gününde MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İL HANIMLAR KOMİSYON BAŞKANINA HEDİYEN gizlice görevden alıp arkadan vurmakmıdır.hiç yakıştıramadım.ama gün gelecek devran dönecek.tekerlek tümsekte kalmayacak.haaa şuda var.özge hanım sitresten üzüntüden mide spazmı geçirdi.sakın hastalığını bahaneetme.sıra hatice hanımda.merkez ilçede

Yanıtla . 0Beğen 05 Mayıs 16:10
08

Selahattin GÜNEŞ - Akşenerin hedefi en az % 25. Mevcut il yönetiminin kocaelindeki hedefi Genel merkzin hedefi ne.Yok. Hani kızıl elmamız Ayasofyanın kubbesinde Viyana kapılarındaydı.

Yanıtla . 0Beğen 05 Mayıs 16:10
07

avşar - senin gibi adamlar yüzünden zaten o 10 yıldır alanda olmayanlar muhaliflerin yanında

Yanıtla . 0Beğen 05 Mayıs 16:10
06

ECE GRE - Gitmesi gereken birileri varsa onlarda sizlersiniz artık! Meral Akşener gelmeli !!! Kadın eli değmeden olmayacak bu iş !!!

Yanıtla . 0Beğen 05 Mayıs 16:10
05

özkan - yakışmıyor sana Aydın ünlü MERAL AKŞENERe laf söylemen yakışmıyor,harekete taze kan ve değişim gelişim şart

Yanıtla . 0Beğen 05 Mayıs 16:10
04

Mustafa - Arkadas dogru yazmis sende basarisiz birisin degisiklik olursa sende yolun sonuna geleceksin. Birakin gidin o koltuklari camiamin biraz yuzu gulsun yuzsuzler

Yanıtla . 0Beğen 05 Mayıs 16:10
03

Adem - yahu adın hırsız para toplayıcı ihaleye fasatçı diye gazetelere boy boy manşet oldun ordan akşenere laf söylüyorsun asıl siz defolun

Yanıtla . 0Beğen 05 Mayıs 16:10
02

Murat - Bu yonetimde senin gibi kitibiyoz adamlara makam veriyorlar ya, ancak bu kadar is cikarirsiniz. Aksener gibi isimlere laf soyleyene bak... Belli bir grup vatanperver cikmis, birseyler yapmaya calisiyor bu memlekete, bu da cikmis akli sira beyanap veriyor. Laf ola beri gele.

Yanıtla . 0Beğen 05 Mayıs 16:10
01

.... - boş boş konuşuyor..kimi nerden kovuyosun..160 bin oyun nası 120bine indi Kocaeli'de bunun cevabı belli..sende kalmayacaksın..Saffet nerde sen orda..Senide tanıyoruz başkan..Bahçeli giderse Saffet de gider sana da bakacak kimse kalmaz kaybolur gidersin..Siz gidin Meral Akşener i ezebilecek parti kurun..Biz davanın satılık adamları değiliz!!!

Yanıtla . 0Beğen 05 Mayıs 16:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR