Akar, adalet nöbetinde

        CHP’li milletvekilleri önceki gün Anayasa Mahkemesi önünde “Adalet Nöbeti” tutanları yalnız bırakmadı. Kocaeli Milletvekili Haydar Akar da bu...

 

 

 

 

CHP’li milletvekilleri önceki gün Anayasa Mahkemesi önünde “Adalet Nöbeti” tutanları yalnız bırakmadı. Kocaeli Milletvekili Haydar Akar da bu farklı eylemde hazır bulundu. Akar, bazı milletvekili arkadaşları ile birlikte Balyoz davası hükümlülerinin yakınları tarafından oluşturulan Vardiya Bizde Platformu’nun Anayasa Mahkemesi önündeki nöbetlerine destek verdi.

 

BU MAHKUMİYET

ADALET DEĞİL!

Akar; Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, askeri casusluk, Oda TV, şike, gizli belge ve 28 Şubat davalarının hukukla ilgisi olmayan siyasi davalar olduğunu belirterek, “Silivri’de uydurma delillerle, kes yapıştır iddianamelerle hukuku katlettiler. Bu ucube delillerin, iddianamelerin ordudan intikam alınmak için hazırlandığı ‘Orduya kumpas kuruldu’ itirafı ile ortaya çıktı. Masum insanların yeniden yargılanma talepleri için ne bekleniyor? İnsanların, sahte ihbar mektupları ve delillerle, yasa dışı dinlemelerle mahkum edilmesi adalet değildir” dedi.

 

TOLON DA KATILDI

AKP hükümetinin orduya karşı kurulan kumpası itiraf ettiğini de sözlerine ekleyen milletvekili Akar, “Madem kumpas var, deliller sahte, dinlemeler yasadışı, iddianameler uyduruk, bu insanlar neden hala içeride tutuluyor. Bu yurtseverlerin bir an önce tahliye edilmeleri gerekiyor” dedi. Öte yandan tahliye olan eski Ege Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon da eyleme destek verdi.

12 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR