Göğüs kanseri eğitimi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı teknik destek kapsamında Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı teknik destek kapsamında Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Biyomedikal Mühendisliği Bölümü tarafından ilimizdeki hastanelerde çalışan radyoloji teknisyenlerine yönelik “Göğüs Kanserinde Radyasyon Güvenliği, Kalite Kontrolü ve Güvencesi” eğitimi Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldı.

 

ÖNEMLİ EĞİTİM

Eğitimim açılış toplantısına katılan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hasan Aydınlık bu tür eğitimlerin meme kanserinde hayatların kurtarılmasında oynadığı rolün önemine değindi. KOÜ Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Gündoğdu ise kanserle savaşta, erken teşhiste ve özellikle de meme kanserinde radyoloji teknisyenlerinin büyük önem arz ettiğini belirtti.

 

İKİ GÜNLÜK EĞİTİM

Eğitimin ilk gününde Prof. Dr. Özcan Gündoğdu Mamografinin Fiziği, Dijital görüntülemede temel kavramlar, mamografik sistemlerin özellikleri, karşılaştırmaları ve test yöntemleri, mamografik sistemlerde olası problemler ve yapılması gerekenler, mamografide radyasyon dozu ve güvenliği konularında eğitim verdi. İkinci gün ise Prof. Dr. Ishmail Badr katılımcılara; Dijital mamografi sistemlerinde kalite kontrolü (QC) ve kalite güvencesi (QA) testleri, Göğüs görüntülemede en son teknik ilerlemeler, Göğüs görüntülemede optimizasyon, Mamografide Radyasyon dozu ve riskler konularında bilgi verdi. Eğitim sonunda katılan radyoloji teknisyenlerine sertifikaları verildi.

21 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR