Karaaslan : Kız-erkek ayrı okullarda okumalı

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu, Sabri Yalım Parkı’nda  yaptıkları basın açıklamasında, karma eğitime karşı çıktıklarını dile getirdiler...

BÜYÜT

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu, Sabri Yalım Parkı’nda  yaptıkları basın açıklamasında, karma eğitime karşı çıktıklarını dile getirdiler.
Platform adına açıklama yapan Eğitimci Yazar Abdülmecit Karaaslan, “Bugün konumuz 28 Şubat darbeci anlayışının ürünü olan, karma eğitim dayatması. Geçen yıl Antalya'da okul bahçesinde kız-erkek öğrencilerin birbirine 45 cm'den fazla yaklaşmayacağını söyleyen okul müdürünü, buradan kutluyorum. Dolayısıyla karma eğitim aynı okulda, aynı sınıfta, aynı sırada, vücut vücuda oturulan bir eğitim değildir” dedi.
 
BU MU MEDİNİYET?
Karaaslan, “Aradaki biyoenerji kaymasını hissetmeyen, görmeyen inkâr eden kalplere, yazık diyorum. Ama bugün okullarda öğrenciler bu şekilde oturuyorlar ve geziyorlar, okulda bir şey diyen öğretmen pek yok. Uyaran bazı öğretmenler suçlu oluyor. Bu mu medeniyet?. Tabiî ki bizim öncelikli talebimiz ayrı okullar olmasıdır. Ama bu olmazsa, hiç olmazsa ayrı sınıflar olmasıdır” açıklamasında bulundu.

03 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR