Kartepe Turizm Derneğinden çevre etkinliği

  CEVRENİN SİYASETİ, MİLLİYETİ VE CİNSİ OLMAZ Etkinliği düzenleyen Kartepe Turizm Derneği Başkanı Orhan bayramin yaptığı açıklamada şunları söyledi...

 

CEVRENİN SİYASETİ, MİLLİYETİ VE CİNSİ OLMAZ

Etkinliği düzenleyen Kartepe Turizm Derneği Başkanı Orhan bayramin yaptığı açıklamada şunları söyledi: Turizm dernekleri olarak, doğamızın ve doğal güzelliklerimizin ya bilinçsiz olarak yada rant uğruna bilinçli olarak talan edildiğini, çevreye çeşitli şekillerde zarar verildiğini düşünüyoruz. Doğayı sahiplenmenin siyaseti, milliyeti, cinsiyeti, kimliği, makamı  olmaz. Bu yüzden, her kesimden, her görüşten insanlar olarak bir kez daha harekete geçiyoruz.

 

TAŞ OCAĞINA TOPRAK ATILACAK

 

Kartepe Turizm derneği bu yıl, çevre ve turizm amaçlı etkinliğinin beşincisini düzenlemektedir. İlk etkinliğimiz basın ile kahvaltıda buluşma ile başlayacak. Bunu,  Cennet bölgemiz Maşukiye Yanık Deresindeki ayıplı taşocağına sembolik toprak taşıma etkinliği izleyecek. Bu yaranın nasıl kapanacağını anlatmaya çalışacağız. Başta Kocaeli Turizm derneği olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile gerçekleştirecek  bu etkinliğin amacı ise tamamen çevre, doğa ve turizme destek vermek.

GÖL ETRAFINDA ETKİNLİK

 

Daha sonra ise, doğa harikası ve bir o kadarda suyunun azalması ve çevresinin kirletilmesi gibi sıkıntılar yaşadığımız Sapanca gölünde bilgilendirme toplantısı yapılacak. Çünkü, Sapanca gölümüz  her geçen gün çamurla dolmakta, su çekilmesi yaşayarak küçülmekte ve  gölü besleyen dereler kurumaktadır. Tüm dikkatleri buraya çekecek ve alınması gereken önlemleri tartışacağız.  Son olarak, Sapanca Gölü kenarındaki Seka Kampı iskelesinde yerel müzisyenlerin katılacağı konser ve çeşitli etkinlikler yapılacak.”

PROGRAM

Dernek Başkanı Bayramin etkinlik programını ise şöyle açıkladı:  Saat 9.30 Maşukiye Kartepe Manzara Restorant basınla kahvaltı, Saat 10.30’da  Maşukiye Yanık deresindeki taşocağına temsili toprak koyma, saat 11.00’de Sapanca Gölü kenarındaki Seka Kampı iskelesinde bilgilendirme toplantısı, yerel sanatçılar konseri ve halkla buluşma.

01 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR