WC tartışması büyüyor

İŞOT bayan tuvaletleriyle ilgili yapılan ihaleye katılan tuvalet işletmecisi Yıldıray Özpınar iddialara yanıt verdi. Özpınar, “Kiramı zamlı ödüyorum”...

BÜYÜT

İŞOT bayan tuvaletleriyle ilgili yapılan ihaleye katılan tuvalet işletmecisi Yıldıray Özpınar iddialara yanıt verdi. Özpınar, “Kiramı zamlı ödüyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin tuvaletleri için geçtiğimiz günlerde ihaleye çıkmıştı. Müvekkili adına ihaleye katılan Avukat Örfü Köksal ise bayan tuvaleti ihalesinde verilen yüksek tekliflere işaret ederek, bir takım oyunların döndüğünü iddia etmişti. Tuvaletin mevcut işletmecisi Yaldıray Özpınar, iddialara karşılık verdi. Özpınar şunları kaydetti “Sayın Avukat Örfü Köksal, bizi suçlar ifadeleriyle küçük düşürmeye çalışmıştır. Biz bu işyerinin işletmesini 27 yıldır yapmaktayız. Kiramızı günü gününe ödemekteyiz. Ayrıca kontrat dolduğundan bu yana zamlı kira ödüyoruz. Bizim merak ettiğimiz husus ‘600 bin TL’yi veren kişi diskalifiye olsun, bir sonraki kişi yani diğer WC’yi işleten kişi Barış Yurt’a verilsin’ diyor. Acaba kendisinin ne menfaati var ki böyle bir teklif sunuyor? Vekili olduğu kişinin bir menfaati mi olacak ki o kişiye verilsin? Bence asıl bu işten pis koku geliyor.

‘BAŞKANA GÜVENİYORUM’
Biz bu terminalde tek mağdur olan işletmeciyiz. Tüm büfe ve yazıhanelerin ihalesinde kimse teklif dosyası bile almazken sadece bizim işyerimizde 5 kişi, 10 kişi ihaleye giriyor. Ama Sayın Belediye Başkanımız ve kurum üyelerimize güveniyoruz. Onlar en adil şekilde olayları sonlandıracaktır. Yıllardır WC işletiyorum. Böyle basit bir WC ihalesine bir avukatın katıldığını görmedim. Ayrıca diğer WC’yi alan arkadaşlar, yıllık 360 bin TL kira bedeli ödüyor. Bu bedel verildiğinde kimse itiraz etmedi ama demek ki avukat Örfü Köksal bu sayıları az görmüş. Ne amaçla bilemiyorum adil bir ihaleyi karıştırmaya kalkıyor. Biz bu güne kadar hep sustuk ama bunları şimdi anlatma ihtiyacı duyduk.”

08 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR