Küçükkaya Sıla’ya sahip çıktı

Küçükkaya darbe girişimi sonrası sürecinin farklı düşünen insanlara baskı aracı olarak kullanılmaması gerektiğini vurgulayarak,” Ülkemiz, düşünceleri...

Küçükkaya darbe girişimi sonrası sürecinin farklı düşünen insanlara baskı aracı olarak kullanılmaması gerektiğini vurgulayarak,” Ülkemiz, düşünceleri yüzünden yaptırım uygulanan insanlar cemiyeti olmuş durumda. Eğer bizim gibi düşünmüyor diye bizden daha güçsüz insanlara baskı yaparsak sabahlara kadar nöbet tutsak da demokrasiden bahsedemeyiz. Sevgili sanatçı Sıla ile yaşananlar da buna örnektir. Yenikapı mitingine dair bir yorum yaptı. Verilecek en iyi cevap Sıla’yı dinlememektir. Ama siz dinletmemek istiyorsanız. Külahıma demokrat olursunuz.” dedi.

 

“RAPORUMUZU AY SONUNDA İLETECEĞİZ”

Geçtiğimiz günlerde KYÖD’de gerçekleştirdikleri danışma toplantısı ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya,”12 Ağustosta bir danışma kurulu yaptık. Memleketin bu duruma nasıl ve bu durumdan nasıl çıkılacağına ilişkin örgütümüzle fikir alış verişinde bulunduk. En fazla keyif aldığımız etkinliğimiz oldu. Uzun saatler boyunca düşüncelerini paylaşan üyelerimize teşekkür ediyoruz. Ay sonunda hem İl Örgütümüze hem de genel merkezimize raporumuzu ileteceğiz” şeklinde konuştu.

 

“GÖZ YUMDULAR”

Türkiye darbe sürecini yeteri kadar idrak etmiş durumda değil diyen Küçükkaya,” Ülkemiz darbe atmosferine sanki 17-25 Aralık kaset skandalı, yolsuzluk skandalı süreciyle başlamış gibi bilinçli bir atmosfer yaratılıyor. 90’lı yılların başında aydınların ve CHP’ni F tipi örgütlenme adını koymuştur bu örgütün. Ama sağ iktidarlar tarikatlardan bile oy almak uğruna bu sürece göz yumdular. O yüzden hükümet darbeye gidecek süreci tıkamak için tarikat vb yapıların önünü tıkayıp, din eğitimi veriyormuş görüntüsü veren ama yönetime el kpymaya çalışan yapılardan ülkemizi kurtarmak zorundalar” dedi.

 

“İDAMIN GERİYE DÖNÜK UYGULANAMAZ”

Ülkemiz AKP yarattığı krizlerle oldukça vakit kaybetmekte diyen Küçükkaya, “1 Kasım’dan beri oy toplayan AK Parti memleketi düzgün yönetememiştir. Topluma bir histeri krizi yaratılmıştır. Bunların başında da idam tartışmaları gelmektedir. İdam kabul edilse bile geriye dönük uygulama şansı herhalde hükümet yetkililerince biliniyor. O yüzden toplumun belli kesimlerini tatmin edecek, Abdullah Öcalan, Fethullah Gülen gibi isimlerin idamlarının gerçekleşmesi mümkün değil. İdam gibi gerçekleştirdikten sonra telafisi mümkün olmayan cezaya evet denmesinin bir akıl tutulması olduğunu düşünüyorum. Eğer idam olsaydı, Aziz Yıldırım, İlker Başbuğ gibi isimler idam edilecekti” ifadelerini kullandı.

 

“HASSAS DÖNEMDEYİZ”

Belediye meclis toplantısında ülkenin demokrasi mücadelesine katkı vermiş insanların isimlerin İzmit sokaklarına verilmesini teklif edeceklerini belirten Küçükkaya,”Önümüzdeki dönem meclis toplantısında Ergenekon, balyoz davaları da dahi demokrasi için mücadele vermiş insanların isimlerinin İzmit sokaklarına verilmesi için öneride bulunacağız. İnsan hakları ile ilgili hassas olunması gereken dönemdeyiz. Masumiyet karinesi unutulmamalı. Gözaltında bulunan tüm vatandaşların insan hakları süreçlerine sadık kalınmalı. Emniyet güçlerindeki arkadaşlarımızın çalışma saatlerinin bir insanın kaldırma potansiyelinin üstünde çalıştıklarına dair yakınmalar var. Yetkililerden durumu bir an evvel düzeltmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“KÜLAHIMA DEMOKRAT OLURSUNUZ”

Küçükkaya açıklamasında,”Ülkemiz, düşünceleri yüzünden yaptırım uygulanan insanlar cemiyeti olmuş durumda. Eğer bizim gibi düşünmüyor diye bizden daha güçsüz insanlara baskı yaparsak sabahlara kadar nöbet tutsak da demokrasiden bahsedemeyiz. Sevgili sanatçı Sıla ile yaşananlar da buna örnektir. Yenikapı mitingine dair bir yorum yaptı. Verilecek en iyi cevap Sıla’yı dinlememektir. Ama siz dinletmemek istiyorsanız. Külahıma demokrat olursunuz” dedi.

 

“BAŞKANLAR KENDİ DERTLERİNE DÜŞMÜŞTÜR”

Belediyeye yapılan operasyonları takip ediyoruz diyen Küçükkaya sözlerini,”Ama hala yönetim kadrosunun çok uzağında orta düzey yöneticilere müdahale edildiğini görüyoruz. F tipi operasyonun başarıya ulaşma ihtimali sıfırdır. Bu örgütün tüm yapılanmasının süreci araştırılmalı. Popülist yaklaşımla terör örgütü bitirilemez. Belediyeler sıfır icraatlıdır. Başkanlar kendi dertlerine düşmüştür. Birazcık işlerinin başlarına dönsünler. Ankara Haritacılar Odası Ankara’nın parsel parsel satılmasıyla ilgili belgeler ortaya koydu. Bu dönemde Belediye başkanlarının gerçek ve samimi performansları ortaya çıkacak. Bu sürecin yöneticilerini de takip ediyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

Serkan BORLAK

 

16 Ağustos 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Saffet demir - ne alaka be kardeşim DÜŞÜNCE imiş ne düşüncesi VATAN GİDİYORDU ELDEN vatan.o ve onun gibiler için daha iyi olabilirdi belki ama biz Müslüman TÜRK ler esarete aışık değiliz yaşayamazdık.Bi tarafı sıkışan hemen düşünce özgürlüğü.....yapmayın yapmayın O HAİN VATANSIZLARDAN NE FARKINIZ KALIR YAPMAYUN

Yanıtla . 0Beğen 16 Ağustos 09:58
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR