Bakan Işık: Türkiye’nin koalisyon kültürü yok

Programda istikrardan bahseden Işık, “Bu seçimde istikrar önemli. Koalisyonla da sağlanıyor ama buradaki herkes biliyor ki Türkiye’nin koalisyon kült...

Programda istikrardan bahseden Işık, “Bu seçimde istikrar önemli. Koalisyonla da sağlanıyor ama buradaki herkes biliyor ki Türkiye’nin koalisyon kültürü yok” dedi.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice tarafından Antikkapı’da düzenlenen İzmit’in çınarları ile bir araya geldi. Programa AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve İzmit’in tanınmış esnaf, sanayi ve siyasetçileri katıldı.

 

BAKAN OLMAK KOLAY DEĞİL

Programı organize eden Halil Vehbi Yenice, “İzmit’imizi sizinle çok daha güzel hale getireceğiz. Bakanımız koşturuyor, kolay değil bakan olmak. Hepinize hoş geldiniz diyorum” diye konuştu. Ardından söz alan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bizler böyle bir ortamda olmaktan ayrı keyif duyuyorum. Ben 39 yaşındayım ‘İzmit’te böyle biri var ve bunları yapıyor’ diyenlerle bugün aynı masada olmanın gururunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

 

KOCAELİ YEŞİL ŞEHİR OLDU

Bakan Işık “Türkiye’nin en güzel şehrinde yaşıyoruz. Allah tüm güzellikleri nasip etmiş. Yeşillik, kültür, tarih her yönüyle var. Bu şehrin kıymetini bilmek gelecek nesillere en güzel şekilde inşa ederek bırakmak bizim için çok büyük sorumluluk.  Bu şehri daha nasıl marka haline getirebiliriz, yaşayan inşaların hayatını nasıl kolaylaştırırız bütün önceliğimiz bu oldu. Kocaeli, Büyükşehir olmaktan yeşil şehir olmaya geçti. Özellikle AKP döneminde şehre çok güzel hizmetler kazandırıldı” dedi.

 

100 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK

Yaptığımız işi yeterli görürsek şehrimiz gelişme noktasında ivme kaybeder diyen Bakan Işık “Ekonomi ve kültür olarak daha neler yapabiliriz diye gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönem şehrimiz dünya markası olmak için birçok gelişmeye tanıklık yapacak. Bilişim Vadisi’ni bölgemize kuruyoruz. Proje tamamlandığında genç kardeşlerimizin 100 bine yakını çalışacak. Türkiye yoğun rekabet içinde, rehavete kapılırsa kaybeder. Türkiye koalisyon dönmelerinde çok şey kaybetti. Diğer ülkelerden daha hızla mesafe alması gerekiyor ki hem aradaki mesafeyi kapatsın hem de almamız gereken mesafeyi alalım” açıklamasında bulundu.

 

HEDEF TÜRKİYE İDİ

Bugün Türkiye; yerli otomobili, milli savunmayı, kendi uçağını konuşuyor diyen Bakan Işık “Her alanda yerli üretimi nasıl arttırırız bunu konuşuyoruz. Daha yapacak çok işimiz var. Ciddi hizmetlerimiz var. Pazar günü Türkiye kritik bir seçim yapacak. Bölgemizde 100 yıl sonra ciddi taşlar yerinden oynadı. Dünya ekonomisinde ciddi sorunlar var. Özellikle Türkiye’nin menfaatlerinin korunması için ciddi çalışıyoruz. Ankara patlaması seçimleri engellemek, istikrara darbe vurmak için yapıldı. Hedef Türkiye idi. Son dönemde terör azdırılmaya çalışılıyor. Türkiye’nin gücünün kendi içinde harcamasını ve istikrarsızlığı sağlamak için yapıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

 

KOALİSYON KÜLTÜRÜ YOK

1 Kasım seçimlerinde Türkiye’nin istikrarlı bir hükümet çıkartması gerektiğini belirten Bakan Işık “Daha önce farklı partilere oy vermiş olabiliriz. Ama bu seçimde istikrar önemli. Koalisyonla da sağlanıyor ama buradaki herkes biliyor ki Türkiye’nin koalisyon kültürü yok. Koalisyon gelişmiş demokrasilerde olur. Tekrar mühür sizde irade sizde. Bir parti başarısız olursa hemen diğer partinin iktidara gelmesi gerekiyor. Seçime iki gün kaldı. AKP dışından istikrarı sağlayacak başka bir parti yok.  En yakın parti ile AKP arasındaki oy farkı yarı yarıyadır” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK

30 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR