Bu sayaca sağlam raporu verildi!

Vatandaş sayacın bozuk olduğunu düşünerek teste gönderdi. 4 ay sonra ise sayacın doğru çalıştığına dair rapor gelince şaşkınlığı bir kat daha arttı....

Vatandaş sayacın bozuk olduğunu düşünerek teste gönderdi. 4 ay sonra ise sayacın doğru çalıştığına dair rapor gelince şaşkınlığı bir kat daha arttı.

 

SEN MİSİN, “FATURA GELMİYOR” DİYEN?

Yenikent’teki dairesine taşındıktan sonra aylarca su faturasının gelmediğini fark eden vatandaş, “İSU Müdürlüğü’ne müracaat ederek, ‘bana fatura gelmiyor’ dedim. Yapılan incelemede, benden önceki kiracının 1 yıldır hiç su faturası ödemediği ortaya çıktı. Sayacın bozuk olduğunu ve değiştirdiklerini söylediler. Yeni sayaçla birlikte faturalar çok farklı, tutarsız ve yüksek gelmeye başladı. Ocak ayında 4 metreküp sarfiyatla 34 liralık fatura gelirken, Şubat ayında 69 metreküp sarfiyatla 245 lira fatura geldi. Mart ayında 42 metreküp sarfiyatla 175 lira ve Nisan ayında da 34 metreküp sarfiyatla 141 liralık fatura geldi. Mayıs ayında ise 3 metreküp sarfiyatla 51 liralık fatura geldi. Son üç aylık dönemde yani Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında toplam 5 metreküp sarfiyat ve 16 liralık fatura geldi” diye konuştu.

 

DAHA ÖNCE DE BENZER SORUNLAR YAŞANMIŞ

Faturaların tutarsızlığı yüzünden bu sayacın da teste gönderilmesini isteyen vatandaş, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün 4 ayda yaptığı test sonucunda sayaç için sağlam raporu vermesini ise şaşkınlıkla karşıladı.

İSU yetkilileriyle yaptığı görüşmeden de sonuç alamayan mağdur vatandaş, “Zaman zaman bu tür durumlar yaşanıyormuş. Hatta bir süre önce bir başka vatandaşa aylık 9 bin liralık su faturası gelmiş ve bu sayaca da sağlam raporu verilmiş. Bu nasıl bir test anlayamadım. Test süresince gecikme faizi uygulanmayacağını söylemişlerdi ancak sayaca doğru raporu verince 4 aylık gecikme faizi uyguladılar. Testin 4 ay sürmesi ve raporun 2 ay gecikmeli bildirilmesi benim suçum mu?” diye konuştu.

Evde tek yaşadığını ifade eden vatandaş, “Sabah çıkıp akşam geliyorum. Evin tüm su tesisatını kontrol ettirdim, bir sorun yok. Her ay farklı su tüketiminin nasıl olduğunu anlamış değilim” şeklinde konuştu.

23 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR