Barış: Yalnız bırakıldık

İKM’nin 11. olağan genel kurulu dün Altınnal Otel’de yapıldı. Mevcut Başkan Murat Barış, tek aday olduğu kongrede yeniden seçilerek güven tazeledi. Ko...

BÜYÜT

İKM’nin 11. olağan genel kurulu dün Altınnal Otel’de yapıldı. Mevcut Başkan Murat Barış, tek aday olduğu kongrede yeniden seçilerek güven tazeledi. Kongreye odalardan kimsenin katılmaması üzerine Barış, “Yalnız bırakıldık. Asıl gelmesi gerekenler onlardı” dedi.

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği’nin (İKM) 11. olağan genel kurulu dün Altınnal Otel’de gerçekleştirildi. Genel kurulda tek aday olan İKM Başkanı Murat Barış, tekrar göreve seçilerek güven tazeledi. 170 üyenin oy kullandığı kongreye KYÖD Başkanı Hakan Tanta, Kocaelispor Başkanı Rafet Kırgız, MHP Milletvekili Aday Adayı Ruhi Çavdar, MHP Milletvekili Aday Adayı Kemal Köse, KASİAD Başkanı Osman Yavuz, HAS Parti İzmit İlçe Başkanı Sinan Üner ve üyeler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Barış, kongreye katılmayan sanayi, ticaret ve esnaf odaları temsilcilerine sitemde bulunarak, yalnız bırakıldıklarını söyledi. Barış, “Asıl gelmesi gerekenler onlardı” dedi.

SADECE SEÇİM ZAMANI
Kentin siyasetçilerine de seslenen Barış, “Siyasiler bizleri seçim zamanı hatırlamasınlar. Bizlerle her zaman irtibat içinde olmalılar. Bu kentin ticaretini canlandırmaları gerekir. Kentimizde her ne sorun varsa, bizimle bunu paylaşsınlar. Özellikle trafik konusunda bizim de fikirlerimizi alsınlar. Bizler bu kent için elimizden geleni yapmaya hazırız. 10 hafta boyunca vatandaşımızı çarşıya çeken bir kampanya yaptık. Alışveriş günleri projesi yaptık. Sivil toplum örgütlerini bir araya toplayarak, esnaf için yapılması gerekenleri konuştuk. Biz daha hırslı, daha azimli ve daha genç arkadaşlarla iyi işler yapmak için varız” diye konuştu.

ESNAF KAN ALIYOR
Ardından söz alan Köse, esnafın ülkenin belkemiği olduğunu ve ihmal edildiği anda ülkenin ayakta durmayacağını söyledi. Köse, “Belediye başkanlarından hiçbirini burada görmüyorum. Başkanların burada olmaması, esnaf arkadaşlarımızın ne kadar yalnız bırakıldıklarını gösterir. İzmit esnafı kan ağlıyor. Burada kentin siyasetçilerine büyük iş düşüyor. Esnafı ayakta tutmak için elimizden geleni yapmalıyız. Esnaf siyaseti belirler. Siyasetçilere sesleniyorum, esnafa sahip çıkın” şeklinde konuştu.

26 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR