Karamürsel’de adaylardan mesaj “Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye”

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, 7 Haziran’da gerçekleşecek olan 25’inci Dönem Milletvekili seçimi için, yoğun bir tempo da çalışmaya...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, 7 Haziran’da gerçekleşecek olan 25’inci Dönem Milletvekili seçimi için, yoğun bir tempo da çalışmaya devam ediyor. Ecz. Dumlu, önceki gün, CHP Karamürsel Kadın Kolları örgütü tarafından Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen ve aynı zamanda dayanışma ve kaynaşma amacı da taşıyan “Güçlü Kadın, Güçlü Gelecek” konulu çay etkinliğine katıldı. Ecz. Dumlu ile birlikte, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli 1’inci Sıra Adayı Av. Fatma Hürriyet Kaplan, 3’üncü Sıra Adayı Tahsin Tarhan, 6’ıncı Sıra Adayı Av. Mehmet Tamer Solakoğlu, 7’inci Sıra Adayı Dr. Ayhan Mutlu, 10’uncu Sıra Adayı Müh. Kemal Nişancı ve 11’inci Sıra Adayı Sabriye Şahin’in de yer aldığı etkinlikte, birlik beraberlik mesajları verilerek, kadının önemine vurgu yapıldı. Birlik çatısı altında başarılı çalışmaları ile dikkat çeken CHP Karamürsel İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen etkinliğe ayrıca, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Güreli Yolcubal, CHP eski İl Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Göksu, CHP Kadın Kolları İl Yöneticisi Hamiyet Eraslan, CHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Semra Başlak, CHP Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Gölcük ADD ikinci Başkanı Ayşe Çelik ve yönetimi, il ve ilçe kadın kolları temsilcileri, partili ve partisiz kadınlar da katıldı.

 

ÖZTORUN, ÖRNEK KADINLARI UNUTMADI

Kadınların ilgisinin yoğun olduğu ve keyifli bir ortamda gerçekleşen etkinlikte, ilk konuşmayı CHP Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Zuhal Öztorun yaptı. Başkan Öztorun, “Ey kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, eller üzerinde yükselmeye layıksın” sözüyle kadına vermiş olduğu göstermiş olan, bugün kazanımımız olan kadın haklarını yıllar öncesinden bize sağlayan Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını saygı ve rahmetle anarken, onları bize kazandıran annelerini, kurtuluş mücadelemizde, üzerindeki hırkayı mermiye saran Elif bacıları, Nene Hatunlara, Kara Fatmaları, kadınlarımıza örnek olan Atamızın manevi kızlarını, Türkan Saylanları, Cumhuriyet değerlerinin devamını sağlamak için canlarını, kanlarını veren tüm devrim şehitlerimizi ve dünyaya getiren annelerini tüm CHP Kadın Kolları olarak, saygı ile anıyor, minnet duyuyoruz” dedi.

 

YOLCUBAL: KADINLARIN CANI ÇOK ACIDI

Öztorun’un ardından konuşma yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Güreli Yolcubal, mevcut iktidar döneminde kadınların canının çok acıdığını belirterek, “Özgecanların annelerinin, Berkinlerin annelerinin, evine çocuğu için bez, mama götüremeyen annelerin Soma’da ki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerimizin annelerinin, eşlerinin canını acıttılar. Bunca yaşanan acılardan sonra, kadınlar güçlendi, kuvvetlendi. Baharın gelişi, kadının gücünden bellidir. Daha güçlü bir Türkiye için, siz kadınların desteği ve gücüyle, acıları dindireceğiz” diyerek alkışlar arasında sözlerini tamamladı.

 

EZC. DUMLU: SELAM OLSUN KADINLARIMIZA

Güçlü alkışlar ve tezahüratlar arasında konuşma yapan isimlerden biri de CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu oldu. “Selam olsun Karadeniz’de çay toplayan kadınlarımıza, selam olsun, Adana’da pamuk toplayan kadınlarımıza” diyerek sözlerine başlayan Ecz. Dumlu, “Analar, bacılar, sizler bizim için kutsal bir varlıksınız! Yemez yedirir, içmez içirir, evladı ve başka evlatlar içinde her türlü fedakârlığı yaparsınız. Bunu annemden, eşimden biliyorum. Bir ülkede anneler bakılıyorsa, üstün görülüyorsa, yasalar anneler, kadınlar lehine işliyorsa, o ülkenin çağdaş olduğu gözlemlenir. Kadına büyük önem veren CHP ile daha demokratik, özgürlükçü, kadın hakları en yüksek seviyede olacak” diye konuştu. Ecz. Dumlu’nun ardından başta CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar olmak üzere, tüm Milletvekili adayları, kadınların gücünün, ülkenin refah seviyeye ulaşması adına çok önemli bir etken olduğunu vurgulayarak, bu seçimde, bu gücün kendini ortaya koyacağına ve kadınların maddi ve manevi sorunları CHP ile aşacaklarını ifade ederek, alkışlar arasında “Anneler Günü”nü kutladılar.

 

DUMLU’DAN DANS

Konuşmaların ardından Milletvekili adayları ve il ve ilçe temsileri ve kadınlar el ele vererek, CHP şarkıları eşliğinde ve alkışlar arasında, CHP’nin birlik ve dayanışma içinde olduğunu göstererek, keyifli anlar yaşadılar. Ecz. Turan Dumlu’nun partili bayanla yaptığı dansta, güne ayrı bir keyif kattı. Etkinliğin ardından, CHP Karamürsel İlçe Örgütü tarafından hazırlanan Seçim Bürosu’nun açılışına geçildi.

12 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR