SEDAŞ’tan 5 milyonluk yatırım

Kurumdan yapılan açıklamada çalışma kapsamında yer altına döşenen hat miktarının 100 bin metreyi bulduğunun altı çizildi.   8 KİLOMETRE KAZI YAPILDI...

Kurumdan yapılan açıklamada çalışma kapsamında yer altına döşenen hat miktarının 100 bin metreyi bulduğunun altı çizildi.

 

8 KİLOMETRE KAZI YAPILDI

Söz konusu çalışma için 4 devre kablo ile Yahya Kaptan’dan Kocaeli İndirici Merkez arasına 8 kilometrelik kazı yapılarak hatların döşendiği belirtildi ve işlemin 4 aydı bittiği bildirildi. Öte yandan TEİAŞ’ın 380/154 bin kilovoltluk trafo indirici merkezi İzmit’in 120 MVA enerji yükünü SEDAŞ’ın yaptığı yatırım projesi sayesinde yer altı kablolu dağıtım hatları ile üzerine alabileceği açıklandı.

 

KESİNTİSİZ ELEKTRİK

Kocaeli TM’nin kentteki sanayi kurumlarında artan enerji ihtiyacının karşılanmasında önemli bir katkı sağlayacağını belirten SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, “Yapılan bağlantı hatları ile büyük bir işlevsellik kazanan Kocaeli TM başta Kocaeli il merkezi ve çevre ilçelerde tüketicilere sürekli ve kesintisiz enerji için imkan sağlayacaktır” dedi.

11 Ocak 2017 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR