Kandıra GİSOB için eğitim seferberliği başlıyor

Kandıra’da kurulma çalışmaları devam eden, fakat spekülasyonlar nedeniyle gecikmelerin yaşandığı Türkiye’nin ilk gıda organize sanayi bölgesi yakında...

Kandıra’da kurulma çalışmaları devam eden, fakat spekülasyonlar nedeniyle gecikmelerin yaşandığı Türkiye’nin ilk gıda organize sanayi bölgesi yakında hayata geçiyor. 7 bin kişiye iş imkanı sağlayacak olan Kandıra GİOSB’de çalışacak iş gücünün büyük kısmının bölge insanından karşılanması amacıyla yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

 

DERNEKTEN BÜYÜK DESTEK

Kandıra Kaymakamlığı, Kandıra Belediyesi tarafından yapılan destekleyici çalışmalara ek olarak çalışma başlatan Kandıra Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkınma Derneği, gençlerin GİOSB’ye yönelik eğitim ve sertifika alarak vasıflı hale gelmeleri için eğitim seferberliği yapılması için harekete geçti.

 

AMAÇ PERSONEL EĞİTİMİ

Proje kapsamında hayata geçecek ilk bölgede faaliyet gösterecek 62 firmanın ihtiyaç duyduğu süt ürünleri (460), et mamülleri (345), Sebze- meyve (640), Çikolata-şeker-unlu mamuller (3900), kuruyemiş-bakliyat (980), cips-hazır yemek (575), bölge müdürlüğü (50) olmak üzere toplamda 6 bin 950 personelin büyük çoğunluğunun Kandıra bölgesinden karşılanması amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. 2 yıl içinde faaliyete geçmesi beklenen OSB’de çalışacak forklift şoförü, makine operatörü, fileleme operatörü, kepçeci, bilgi işlem, muhasebe, kaynakçı, aşçı başı, aşçı yardımcısı, aşçı ve kasap gibi personelin eğitilmesi ve belgelenmesi hedefleniyor.

 

FIRSAT KAPIDA

Konuyla alakalı açıklama yapan ve OSB’nin Kandıra için önemine değinen Kandıra Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanı Ercan Aravan, bu fırsat için, artık kapıların sonuna kadar açılması gerektiğini belirterek, “Binlerce Kandıralı ekmek için bu topraklardan göç etmek zorunda kaldı. Bunu tersine çevirecek bir yapılanma söz konusu. Gençlerimizin çoğunun bu fırsattan haberi yok. Bölge insanını haberdar ve organize etmek, verilecek eğitimlerden faydalanmalarını sağlamak adına elimizden geleni yapacağız. Vatandaşlarımızı bilgilendirerek açılacak kurslardan faydalanmaları için katkı sunacağız” dedi.

22 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR