Şeker, bölge toplantısı yaptı

AKP Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Balı...

BÜYÜT

AKP Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Balıkesir, Düzce, Bolu, Bilecik, Yalova, Çanakkale, Eskişehir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin İl Yerel Yönetim Başkanları, İl Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Başkanları, İl Kadın Kolları Yerel Yönetimler Başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Belde Belediye Başkanlarının katılımlarıyla istişare ve danışma toplantısını yaptı.

Toplantıya ayrıca, Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Abdülhamit GÜL, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr Veysel Eroğlu, Maliye Bakan Yardımcısı, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı, Ulaştırma Bakan Yardımcısı ve Orman Su İşleri Bakan Yardımcıları katıldı.

 

KATILIM YOĞUN OLDU

Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’in organize ettiği toplantıda; Yerel Yönetimler Çalışma Usul ve Esaslarımız, Şehir ve Şehirleşme, Deneyim Paylaşımı ve Medeniyet Tasavvurumuza Dayalı Şehircilik Anlayışı, Kentsel dönüşüm, Çevrenin korunması, Sahil, Ticaret ve Turizm bölgelerinde ki yaz ve kış nüfusu farklılığının neden olduğu gelir dengesizliği, sahil şeridinde olan belediyelerde sahilin kullanım, kontrol ve denetimi, kent konseylerinin güçlendirilmesi, 2023 vizyonuna uygun yerel yönetim yatırımlarının gözden geçirilmesi, içme ve sulama için ihtiyaç olan su kaynaklarının verimli kullanımı için çalışma yapılması, yerel yönetimlerle ilgili çıkarılacak yasalardan önce yerel yöneticilerin görüşlerinin alınması gibi konular gündeme geldi.

213 kişinin katılması gereken toplantıya 196 kişi katıldı. Katılım oranı  %92  olup, Kocaeli ilimizden katılması gereken 16 kişiden sadece bir kişi katılmadı.

 

22 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR