Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Bezek: “MARKA, bölgenin sivil yönlendirici gücüdür”

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı , Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Yıldız Bezek, dün yaptığı basın toplant...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı , Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Yıldız Bezek, dün yaptığı basın toplantısında MARKA’nın bölgenin sivil yönlendirici gücü olduğunu söyledi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Yıldız Bezek, 22 Ağustos 2011 Pazartesi günü yapılacak 2011 yılı 2.Olağan Kalkınma Kurulu toplantısı ile ilgili bilgilendirme yaptı. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan’ında katıldığı toplantıda, Bezek, 2009 yılında kurulan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı veya diğer bilinen adıyla “MARKA” nın Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerinden sorumlu olarak faaliyetlerini özveriyle sürdürdüklerini ve bölgenin sivil yönlendirici gücü olduklarını söyledi.

TOPLANTI KSO’DA
“Türkiye genelinde bulunan 2 buçuk milyon sanayiciden yüzde 99.8 KOBİ’lerden oluşuyor. Bu KOBİ’lerin de yüzde 99’unu küçük işletmeler oluşturuyor” diyen Başkan Vekili Bezek, “MARKA’nın faaliyetlere yön vermesi, bölge genelinde 100 üyesi bulunmasından kaynaklanmaktadır. Yıl içinde Nisan ayında aldığımız kararla 2’inci Olağan Kalkınma Kurulu’nu da KSO’da gerçekleştirme kararı almıştık. Toplantının önemli gündem maddeleri arasında görev süreleri sona eren Kalkınma Kurulu Başkanlığı ve Divan üyelikleri için seçim yapılması, ajans tarafından sağlanan destek mekanizmaları hakkında detaylı bilgilerin verilmesi ve ajansın 2011 yılı ilk 6 aylık faaliyet raporunun sunulması ve değerlendirmesi yer alacak” dedi.

İFTAR VERİLECEK
2009 yılından beri Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerinde özveriyle çalışmalarına devam eden MARKA’nın düzenlenecek toplantısına katılmak isteyen 100 üye için Yalova, Sakarya, Bolu ve Düzce’den araç kaldırılacak. Toplantı sonrasında da katılımcılar için iftar yemeği düzenlenecek.

15 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR