Türk Sağlık-Sen’den üniversiteye çağrı Ek ödemeleri ödeyin

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, üniversite hastanesi yönetimine 420 TL olan ek ödemeleri ödeyin çağrısı yaptı.Türk Sağlık-Sen Kocaeli...

BÜYÜT

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, üniversite hastanesi yönetimine 420 TL olan ek ödemeleri ödeyin çağrısı yaptı.

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, dün bir basın açıklaması yaparak, ek ödemeler için Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvuru yaptıklarını söyledi. Çeker, açıklamasında döner sermayenin yanı sıra her ay 420 TL ek ödeme yapılması gerektiğine dikkat çekerek, “Bazı tıp fakültesi hastanelerinde kanunlar çerçevesinde yapmış olduğumuz başvuru neticelerinde çalışanlara kişi başı yaklaşık aylık 420 TL ödenmiştir. Bu çalışmayı KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde de başlatıyoruz. Bu kapsamda 15.03.2011 dönemine ait maaşla birlikte ek ödeme ödenmediği için 30.03.2010 tarihinde döner sermaye ile birlikte ek ödeme de verilmesi için rektörlüğe başvuru yaptık” dedi.

AYLIK 420 TL
“Söz konusu kanuni düzenleme üniversite hastanelerinde buna imkan vermektedir” diyen Çeker, başvurularının hastane yönetimi tarafından bir an önce değerlendirilmesini istedi. Çeker, “Üniversite hastanesi yönetimine düşen görev, bir an önce çalışanın hakkını teslim etmektir. Bunu da en kısa sürede gerçekleştireceklerine inanıyoruz” diye konuştu. Ek ödemeyi alana kadar mücadelelerinin süreceğini belirten Çeker, sağlık çalışanlarını kanunlardan doğan haklarını korumaya davet etti. Çeker’e açıklamasında KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Yalçın Gül, Temsilci Uğur Köksal, Burcu Kuzu, Meryem Çamcı eşlik etti.

31 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR