TÜİK Kocaeli Bölge Müdüründen KTO’ya ziyaret

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Zımba, Yönetim Kurulu Üyeleri Veli Yıldız, Erkan Çağlayan, Mustafa Genç ve...

BÜYÜT

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Zımba, Yönetim Kurulu Üyeleri Veli Yıldız, Erkan Çağlayan, Mustafa Genç ve Mustafa Gülçan tarafından karşılanan Bostancı, bölgesel istatistiki veriler hakkında Yönetim Kurulu üyeleri ile bilgi paylaşımında bulundu.

TÜİK’in sağladığı veritabanı ile Türkiye’deki en önemli kurumlar arasında yer aldığını söyleyen KTO Başkanı Mustafa Efe, bu nedenle kurumun veri tabanında oluşturulan bilgiler ne kadar sağlıklı olursa, bunların kullanılabilirliği oranının da o kadar yüksek olacağını ifade etti. TÜİK’ in verilerine sıklıkla referans verdiklerini dile getiren Efe, istatistiki verilerin önemini “İl ve ilçemizde ekonomik ve sosyal hayatın durumunun ifadesinde istatistiki bilgiler büyük önem taşıyor. Bu bilgiler, güncel durumu yansıtan, sağlıklı verilerden oluşmalı; veriyi sağlayan ve derleyerek istatistiğini oluşturan tüm birimler ve kurumlardan gereken hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Sizlere de çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” sözleriyle anlattı.

TÜİK Kocaeli Bölge Müdürü Zeki Bostancı ise TÜİK’ e bağlı bölge birimlerinden birisi olarak çalışma alanlarını Doğu Marmara’da bulunan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova şehirlerinin kapsadığını belirterek, kurumun istatistik oluşturma ve analiz süreçlerinden bahsetti. TÜİK veri tabanında bulunan bilgilerin kamuya açık olduğunun altını çizen Bostancı, mevzuat gereği yalnızca kişisel bilgilerin paylaşımının söz konusu olmadığını; bunun haricinde, TÜİK’ te verisi bulunan bütün bilgilere erişim sağlanabildiğini anlattı.

Bostancı, ziyarette ayrıca Başkan Efe’ye TÜİK tarafından yayınlanan 2012 yılı Kocaeli istatistik kitabı ve benzer diğer yayınlarından oluşan bir set hediye etti. 

14 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR