Sırbistan heyeti Başiskele’de

Başiskele Sanayici ve İş Adamları Derneği (BAŞSİAD) yönetiminin önemli konukları vardı. Sırbistan’ın Bela Palanka şehrinden bir heyet, geçtiğimiz gün...

BÜYÜT

Başiskele Sanayici ve İş Adamları Derneği (BAŞSİAD) yönetiminin önemli konukları vardı. Sırbistan’ın Bela Palanka şehrinden bir heyet, geçtiğimiz günlerde dernek yönetiminin konuğu olarak kente geldi. Heyette Bela Planka Belediye Başkanı meclis başkanı ve bölgeden basın mensuplarının yöneticileri yer aldı.

 

İLİŞKİLER GELİŞECEK

Konuk heyet, Bela Palanka’da yapılan serbest bölge, endüstri bölgesi ve otoban üzeri dinlenme tesisleri başta olmak üzere, Sırbistan hükümetinin yapılacak olan yatırımlara sağlanan destek ve hibeler hakkında bilgiler verdi. Konu hakkındaki ilk yurtdışı temasını BAŞSİAD yönetimi ile yaptıklarını dile getiren Bela Palanka Belediye Başkanı Pejcic, iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesi, ekonomik kazanç kapılarının açılması için Türkiye’yi önemsediklerini ifade etti.

 

BAŞKAN’DAN TANITIM

İki devletin ortak olarak yürüttüğü birçok politika olduğunu dile getiren Pejcic, “Bizlerde ticari olarak şu anda gündemimizde bulunan serbest ve endüstri bölgeleri hakkında ilk yurtdışı açılımımızı BASİAD sayesinde Türkiye ile gerçekleştirmek istedik. Bize destek veren dernek yönetimine ve Başkan Barış Arat’a teşekkür ederiz” dedi. Pejcic, daha sonra Bela Planka hakkında bilgiler verdi.

 

“GÜZEL İMKANLAR VAR”

Ziyaret hakkında konuşan BAŞSİAD Başkanı Barış Arat, dernek olarak bölgedeki sanayici ve işadamlarımızın ticaretlerini geliştirmek çalıştıklarını söyledi. Sırbistan Bela Palanka şehrine bir gezi düzenlediklerini dile getiren Arat, “Buradaki çalışmalarımız sonucu kentin başkanını ve bir heyeti davet ettik. Bölgemizdeki girişimcilerin AB ve Rusya pazarıyla daha etkin bir ticaret yapmaları için Sırbistan’da güzel imkanlar sunuluyor. Bu konunun bölgemizdeki sanayici ve iş adamlarının ilgisi çekeceğini düşünüyoruz” dedi.

16 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR