Dünya’nın ve Türkiye’nin en iyi satranççıları Kocaeli’de

TÜRKİYE’NİN KALBİ NESS’TE ATIYOR Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde başladı. Başiskele Theness...

BÜYÜT

TÜRKİYE’NİN KALBİ NESS’TE ATIYOR

Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde başladı. Başiskele Theness Otel'de başlayan ve 14 kulübün katıldığı şampiyona 15 Ağustos'a kadar devam edecek. Yurt içi ve yurt dışından gelen sporcuların Kocaeli'nde buluşmasının ardından turnuva önceki gün başladı. Açılışa Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tunay, Kültür Müdürü Adnan Zamburkan, KASKF Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Doğa Ergün, BESYO Müdürü Prof. Dr. Yavuz Taşkıran, Kağıtspor Kulübü Başkanı İslam Yücel ve çok sayıda sporcu veli ve hakem katıldı.

 

KOCAELİ’NDEN MEMNUNUZ

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tunay müsabaka öncesi yaptığı açıklamada “Dünya santrancının önde gelen isimleri ve ülkemiz santrancının en önemli sporcularının yer aldığı organizasyonu Kocaeli’nde yapıyoruz. Bu güzel organizasyonu daha önce de Kocaeli’nde yapmıştık. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne, örnek ev sahipliğinden dolayı tekrar teşekkür ediyoruz. On iki gün sürecek müsabakalarda toplam 219 sporcumuz yarışacak. Özellikle dünya santrancından çok önemli isimler bu turnuvada yer alıyor. Değişik ülkeler ve illerden gelen sporcuların bir arada olması bizi mutlu ediyor” dedi. 

 

KOCAELİ SATRANÇIN MERKEZİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü başkanı ve Satranç Federasyonu yönetim kurulu üyesi İslam Yücel ise “Kocaeli şehri son beş yıldır satranç adına önemli yatırımlar yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun da gösterdiği gayretler doğrultusunda, bizler Kocaeli’nde dördüncü yılına girecek olan büyük bir projenin sahibiyiz. Burada biz birinci sınıfa giden tüm sporcularımıza, çocuklarımıza satranç takımı ve eğitim seti veriyoruz. Ayrıca zaman zaman eğitim programları yapıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor Kulübü olarak da bize başvuran müracaat eden üst düzey veya normal anlamda satranç oynamak isteyen sporcularımıza kapılarımız sonuna kadar açık. Kocaeli’nin tamamında doksan binin üzerinde satranç takımı dağıttıktan sonra, iyi sporcuları bulma adına yaptığımız saha çalışmalarından sonra takımlarımız oluşuyor” dedi.

 

ŞEHRE AYRI BİR ENERJİ KATIYOR

Kulüp Başkanı İslam Yücel, “Bizim Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor olarak bu ligde bir takımımız var. Federasyonumuzun iki yıl üst üste bu organizasyonu yapmak için şehrimizi seçmesi bizi motive ediyor. Şehre ayrı bir enerji katıyor. Bu organizasyonda iki yüzün üzerinde yerli ve yabancı sporcuya ev sahipliği yapıyoruz. Ülkemiz ve şehrimiz adına önemli bir gelişme. Gelecekte de daha iyi organizasyonlara ev sahipliği yapma adına memnuniyet duygularımızı belirtmek isteriz. Kocaeli sadece sanayi şehri değil. Spor alanında da bizler varız diyoruz” dedi. 

05 Ağustos 2015 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR