Karamürsel’de değişim başlıyor

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Karamürsel’i cazibe merkezi yapmak amacıyla ilçe sahil güzergâhındaki bina ve işyerlerinin iyileştirme ça...

BÜYÜT

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Karamürsel’i cazibe merkezi yapmak amacıyla ilçe sahil güzergâhındaki bina ve işyerlerinin iyileştirme çalışmaları projesi kapsamında ilgili bölge sahipleriyle bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bina ve işyeri sahipleriyle yapılan toplantıda Başkan Yıldırım, binaların cephe giydirmelerinin yapılacağını, klima gözleme üniteleri, binaların beyaz renge boyanarak, çatıların da görsel bir görünüme kavuşacağından bahsetti.

Başkan Yıldırım hedefinin Karamürsel’i aranan ve yıl boyunca ticaretin yapılabileceği bir ilçe haline getireceğini belirterek “Karamürsel’de binaların renk karmaşası ve uyuşmazlığı artık bizi rahatsız ediyor. Bunu belli bir formata getirmek istiyoruz. Bu bir başlangıç projesi, burada oluşturacağımız projeden sonra amacımız bunu bütün Karamürsel’in tamamını estetik hale getirmek. Bu projeyi gerçekleştireceğimiz mal ve dükkân sahiplerinden maddi beklenti veya bir karşılık istemiyoruz. Sadece bu projede sizlerin manevi desteğine bu projeye olan bağlılığınıza ihtiyacımız var. Bunu savunmanızı, doğru şekilde aktarmanızı, bu proje gerçekleştirilirken sahip çıkmanızı, eksiklikleri de bize iletmenizi istiyorum.

Allah nasip ederse bu projeyi gerçekleştirebilirsek 2015 yazına Karamürsel’in görünümünü değiştireceğiz. 

Son yıllarda özellikle yaz aylarında Karamürsel’de bir nüfus artışı yaşanmaya başladı. Bizim birinci amacımız orta vadede ilçemize gelen vatandaşlara hizmet kalitesini artırmak, Karamürsel’i özlenen, aranan, takdir edilen bir merkez haline getirmek. İkinci amacımız ise Karamürsel’in sadece 5 aylık bir ticaret merkezi olması dışında 12 aylık bir ticaret merkezi olabilmesi için yapılacak çalışmalardır. Biz bu işe sahip çıkarsak Kocaeli’de model bir ilçe olacağız” dedi.

Başkan Yıldırım ilerleyen günlerde esnaflarla yeniden toplantı yaparak görüş alışverişinde bulunacağını belirterek “Reklam panolarını da yönetmeliğe uygun olarak düzenleyeceğiz, esnafımızla beraber bunun kararını vereceğiz. Sizden arzu ve isteğimiz bize manevi destek olmanız. Eğer bu işe destek olursanız bambaşka bir Karamürsel’e sahip olacağız. Bugün proje başlangıç aşamasında hem sizi bilgilendirmek hem de fikrinizi almak için toplandık.”

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın Belediye Kültür Merkezinde yapmış olduğu toplantıya Belediye Fen İşleri Müdürü Ömer Talha Sezgin, İlçe Esnaf Odası Başkanı İsmail Aydın, İmar komisyonunda bulunan belediye meclis üyeleri, işyeri ve bina sahipleri katıldı.

09 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR