Ceyhan: Önceki il başkanlarının başarısının üzerine çıkacağız

Genel Merkez tarafından AKP İl Başkan Adayı olarak gösterilen Şemsettin Ceyhan, Gölkay Park’ta basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ceyhan’ın basın a...

Genel Merkez tarafından AKP İl Başkan Adayı olarak gösterilen Şemsettin Ceyhan, Gölkay Park’ta basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ceyhan’ın basın açıklamasına Ekrem Özenir, Ahmet Berberoğlu, Yakup Karaaslan ve Nuri Güney de katıldı. Basın toplantısına kendisini tanıtarak başlayan Ceyhan, “2001 yılında il gençlik kollarının kurucu başkanı olarak siyaset sahnesine girdim” dedi.

 

“CİVELEK’İN AÇIKLAMASINDAN SONRA ADAY OLDUM”

Kurucu İl Başkanı Nihat Ergün’ün kendisini tanımamasına rağmen etrafında bulunan arkadaşlarının referans olması sonrasında göreve geldiğini söyleyen Şemsettin Ceyhan, “AKP içerisinde benim kadrom olsun mantığı yoktur. Olsaydı ben görev alamazdım. İl Başkanımız Civelek’in aday olmayacağını açıklaması sonrasında aday oldum. Genel Başkanımız Davutoğlu ile bir araya gelerek değerlendirmeler yapıldı. İl başkan adayı olarak yola çıktık” değerlendirmesinde bulundu.

 

“TEŞKİLAT ZİRVEDE”

Kongreye üç gün kaldığını hatırlatan Ceyhan, “Kentte 5 il başkanımızla birlikte görev yaptım. Her bir il başkanının bir duruşu ve kalitesi vardır. Hepsinin kabiliyeti farklıdır. Onların 13 yıllık dönemde elde edilen başarının üstüne çıkmaya çalışacağız. Teşkilat zirve noktasındadır. Onlarla birlikte iyi bir noktaya çıkacağız. Kongremiz coşkulu olacaktır” dedi. 

 

“İSTİŞARELERİMİZ SÜRÜYOR”

İl Başkan adaylarının listede olup olmayacağı konusunda konuşan İl Başkan Adayı Ceyhan, “5 arkadaşımız çok değerlidir. Ben olmasam da hepsi görev yapabilecektir. İstişarelerimiz sürmektedir. Mesele listede olma meselesi değildir. Bir problem yoktur. Listede olmaması bize veya yönetime karşı olduğundan değildir” açıklamasında bulundu. 

 

YÖNETİMİN DURUMU

Bizim liste çalışmamız yeni başlamıştır diyen Ceyhan, “AKP teşkilatı olarak dinamik bir partiyiz. İl yönetiminde yenilenme yapmamız doğaldır. Partinin hedeflerine ulaşma noktasında önemlidir. İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın görevini kendi isteğiyle bırakmaktadır. Başarılı bir geçmişi vardır. İl gençlik kolları başkanı il yönetiminde devam edecektir. Yasin Özlü ve Ercan Azak ile hukukumuz kardeşliktir. Belediye bünyesinde görev yapıyorlar. Bundan dolayı da yönetimde yer almaları durumun olması gözükmüyor. Yoksa çalışmak isterdim” dedi.

 

“HEDEF BELLİDİR”

Seyfettin Ceyhan, “Kocaeli için yüzde 58.5 hedefi doğrudur. Bu hedef gerçekleşebilir. 13-0 dendiği zaman kimse inanmadı. Ancak bu hedefe ulaştık. Milletimiz bizlere gereken desteği vermiştir. Bu hedeflere ulaşmak için gerekeni yapacağız. Son genel seçimlerde yüzde 52.5 oy alınmıştır. Bunun altı olmaz. Hedef bellidir. Bu hedef doğrultusunda çalışacağız. 8 milletvekili hedefi olması veya 12 milletvekili olması noktasında YSK karar vermesi durumunda tablo net olacaktır” şeklinde konuştu. Serkan BORLAK

04 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR