SEDAŞ ekiplerinin çalışmaları adeta komando eğitimini andırıyor

Bolu ilinde Kartalkaya ve Aladağ’a çıkan ve yüksek gerilim enerji nakil hattında oluşan arızaları kar yağışı ve aşırı soğuğa aldırmadan, direklerin ü...

BÜYÜT

Bolu ilinde Kartalkaya ve Aladağ’a çıkan ve yüksek gerilim enerji nakil hattında oluşan arızaları kar yağışı ve aşırı soğuğa aldırmadan, direklerin üzerinde zorlu manevralarla gideren ekiplerin, saha çalışmaları ve direk üzerinde arızaya müdahaleleri komando eğitimlerini aratmıyor.

 

Orman içinden geçen enerji hatlarına kar yükünden devrilen ağaçların, demir direklerde yarattığı hasarın giderilmesi için kış şartlarına göğüs gererek direklere çevik hareketlerle tırmanan SEDAŞ çalışanları kış koşullarında bölgenin elektriksiz kalmaması için canla başla yaptıkları mücadele sırasında özveriyle çalışıyorlar.   

 

Orman arazisi içinde bazı yerlerde bir adam boyuna ulaşan karda ilerleyen ekiplerin, Kartalkaya ve Aladağ bölgesi için, 24 metre yüksekliğindeki 3.0 iletken yüksek gerilim hattına komando eğitimi almış gibi müdahale etmesi ve onarılan kafes direkte iletken telleri gererken ve bağlantılarını yaparken,  SEDAŞ ekiplerinin iş güvenliğine dikkat ederek, korkusuzca, cansiperane bir şekilde mücadelesi görenlerde takdir uyandırıyor.

22 Şubat 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR