Büyükşehir’den Brüksel çıkarması

      Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Romanlarla ilgili yaptığı çalışmalarla yurt içinde ve yurt dışında dikkat çekiyor. Avrupa Birliği Komisyonu Geniş...

BÜYÜT

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Romanlarla ilgili yaptığı çalışmalarla yurt içinde ve yurt dışında dikkat çekiyor. Avrupa Birliği Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Genel Müdürlüğü’nün Avrupa Birliği Teknik Destek ve Bilgi Değişimi (TAIEX) programı tarafından düzenlediği etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü personeli de katıldı.

BİRÇOK ÜLKE

Etkinlikte Türkiye’nin yanı sıra Avusturya, Arnavutluk, Belçika, Bosna Hersek, İngiltere, İspanya, Kosova, Makedonya, Sırbistan ülkelerinin temsilcileri ve Avrupa Birliği’nin çeşitli enstitü ve komitelerinden yetkililer hazır bulundu. Programda Romanların Sosyal İçermesi ve Entegrasyonu için Avrupa Birliği sınırlarındaki genel uygulamalar ve projelerle katılımcı ülkelerde yapılan çalışmalar ve düzenlemeler incelendi.

TAKDİR TOPLADI

Seminerde farklı yaklaşımlar ve konuya ilişkin gelecek planları ile yapılabilecekler de konuşuldu. Kocaeli’nde Roman vatandaşlarımızın sosyal içermesi ve entegrasyonuna yönelik yapılan çalışma ve projelere dair bir sunumun da gerçekleştirildiği seminerde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu alanda yaptığı çalışmalar takdir topladı.

DOSTA ÖDÜLÜ

Verilen eğitimlerle hem kentimizde hem de Avrupa’da farkındalık oluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Brüksel’de gerçekleştirilen ‘Romanların Sosyal İçermesi ve Entegrasyonu Konusunda Yerel Yönetimlere Destek’ konulu seminerde Kocaeli’de yapılan çalışmaları anlattı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Romanlara yönelik yaptığı çalışmalarla 2013 yılında Avrupa Komisyonu Dosta Ödülü’nü almıştı.

11 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR