Polislere trafik güvenliği çalıştayı

Küresel Karayolu Güvenliği Ortaklığı Hız Yönetim Çalıştayı’nın ikinci ayağı The Ness Otel’de başladı. Emniyet Müdürlerine yönelik iki gün sürecek olan...

BÜYÜT


Küresel Karayolu Güvenliği Ortaklığı Hız Yönetim Çalıştayı’nın ikinci ayağı The Ness Otel’de başladı. Emniyet Müdürlerine yönelik iki gün sürecek olan toplantıda trafik kazalarının önlenmesi yönünde yapılabilecek çalışmalar görüşüldü.

Sağlık Bakanlığı, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ulaştırma Global Road Safety Partnership ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından organize edilen Küresel Karayolu Güvenliği Ortaklığı Hız Yönetim Çalıştayı The Ness Otel’de başladı. Programa İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, Emniyet Müdür yardımcısı Taşkın Geçer, Şehiriçi Trafik Denetleme Şubesi Müdürü Enver Erbil Karacan, Bölge Trafik Denetleme Müdürü Murat Şeker, Başiskele ilçe Emniyet Müdür yardımcısı Timur Uzun, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Kısmı Komutanı Uğur Türkaslan, Şehiriçi Trafik Denetleme Şubesi Müdür yardımcısı Sebahattin Yılmaz, Bölge Trafik Denetleme Müdür yardımcısı Murat Kızmaz polis müdürleri, amirleri ve komiserler katıldı. Sunumu Küresel Karayolu Güvenliği Ortaklığı Türkiye Koordinatörü Filiz Hösükoğlu, Küresel Karayolu Güvenliği Ortaklığı’ndan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden Dr. Fatih Vursavaş ve Dr. Raymond Neil Shuey gerçekleştirdi.

DENETLEME DEĞİL DİYALOG ÖNEMLİ
İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik; “Önümüze hedef koyup o hedefe ilerleme yolunu izledik. Müsamaha gösterdiğimiz zaman kuralları bozmak birbirini tetikliyor. Ondan sonra ne yaparsanız yapın kuralları değiştiremezsiniz. Denetlemeleri birebir diyaloga aşamasına taşıdık. Daha iyi sonuçlar aldık. Becerilerimizi diğer kurumlarla birleştiremiyorsak motive olmamız çok zor olur. Sokaktaki polisimizin veya vatandaşımızın motive olması çok önemli. Biz sürücüleri öyle denetlememiz gerekiyor ki, bilgilendirici ve bilinçlendirici olmamız gerekiyor. Bizim denetlememizden sonra şoförün yanında oturan insan artık sürücüyü denetleyecek ve uyaracak” dedi.

KURULUŞLARA DÜŞEN GÖREVLER VAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden Dr. Fatih Vursavaş “10 yıllık eylem planı içerisinde meydana gelen kazaları azaltmak için büyük bir çaba içerisine girdik. Kurumlar arası işbirliği ve koordinasyon çok önemli. Proje 26 ilde bu yıl içerisinde yaygınlaştırılacak. 2013-2014 yılı Emniyet Kemeri Kullanma ve Hız Kurallarına Uyma yılı ilan edildi. Kurum ve kuruluşlara düşen görevler var” şeklinde konuştu.

12 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR