CHP’de tepkiler büyüyor

Ön seçim beklentisi içinde olan partinin birçok önemli ismi, şimdi yeniden kararlarını gözden geçirerek, milletvekili adayı olmaktan vazgeçti. Hilal...

Ön seçim beklentisi içinde olan partinin birçok önemli ismi, şimdi yeniden kararlarını gözden geçirerek, milletvekili adayı olmaktan vazgeçti. Hilal GÜDÜCÜ

 

ERENKAYA: ADAY DEĞİLİM

erenkaya.jpg

Kararı net sözlerle eleştiren eski milletvekillerinden olan ve yeni dönemde de görevi talep etmeye hazırlanan Hikmet Erenkaya, “Genel Merkez bu konudaki kararını verdi. 250 bin kişi ön seçim istiyordu. Yorumu ben değil, parti üyeleri ve CHP’ye oy veren seçmenin yapması daha doğru olur” dedi.

 

TURAN DUMLU: KARARA SAYGILIYIM

turan-001.jpg

“Bizim beklentimiz de ön seçimdi. Daha demokratik olacaktı, partiye heyecan gelecekti. Hem kimse töhmet altında kalmayacaktı. Ancak beklediğimiz karar çıkmadı, ama en azından 400-500 kişiden oluşan bir temayül yoklaması yapılarak atamaların belirlenmesi lazım. Ancak genel merkez bu kararı aldıktan sonra da karşı çıkmanın bir anlamı yok. Adaylığım devam ediyor. Ön seçim olmalıydı. Bu kentte halk beni destekliyordu. Atansam da, atanmasam da genel merkezin kararına saygı duyuyorum.”

 

CÜNEYD ÖZKÜRKÇÜGİL: DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

cuneyd-002.jpg

“Ben üniversiteden vekillik için istifa ederken seçimin yöntemi belli değildi. Bu yüzden benim için değişen bir şey olmadı. Üniversiteye geri dönüşüm söz konusu değil. Adaylığım devam ediyor. Hepimizin dersini çalışması lazım. Milletvekili adayları sokağa çıkacak, üyelerle, halkla görüşecek. En azından benim yapacaklarım bunlardır. Benim işim Ankara’da değil, Kocaeli’de. Ben buradan üyelerle görüşmeye, evleri gezmeye, insanlarla oturup sohbet etmeye devam edeceğim.”

 

MÜZEYYEN TOPÇU TAN: CHP İKTİDAR OLSUN

tan.jpg

Parti Meclisi’mizin aldığı karara saygı duymak zorundayız. Kurultaydan sonra en yetkili merci PM’dir. Şaşırdık, çünkü beklentimiz ön seçim olacağı yönündeydi. Bütün üyelerin istediği demokratik olduğu için ön seçimdir. Ben partide yıllardır aktif olarak çalışan biriyim. Benim ilk amacım milletvekili olmak değil, partimin iktidara gelmesidir. Dolayısıyla karar ne olursa olsun ben partim için çalışmaya devam edeceğim. Diğer yandan da 7 Haziran’da yapılacak olan seçimler çok önemli. Meseleye bu şekilde bakmak lazım.”

 

SEDAT TATAR: BİZİ DÜŞÜNMEMİŞLER

sedat-002.jpg

Genel merkez böyle bir karar almış, bizim ne düşünüp ne düşünmediğimize bakmamışlar. Örgütün iradesine başvurulsaydı daha iyi ve demokratik olurdu. Bu konudaki görüşlerimi genel merkeze iletmiştim. Milletvekili adaylığı konusunda şimdi durum değerlendirmesi yapıyorum. Gebze’de birlikte siyaset yaptığım arkadaşlarımla birlikte toplantı yapıp bu konuyu değerlendireceğiz ve adaylığa devam edip etmemem konusunda önümüzdeki günlerde bir karara varacağız. Ancak bunlardan önemli olan partimizdir. Parti çalışmalarımız devam ediyor. Parti her zaman bizden önce gelir.”

 

FİKRET TOKER: ARTIK ADAY DEĞİLİM

fikret-002.jpg

“Ön seçimin olacağı konuşulmuştu ve tüm partililerimiz bu duruma kanalize olmuştu. Ben de ön seçim olacağını düşünüyordum. Merkez yoklaması kararı şok etkisi yarattı. Ön seçime göre aday adaylığı aday çalışmalarımı başlatmıştım. Karar bu yönde olmadığı için artık adaylık talebim yok”

16 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR