“Şehit düşen asker ve memuru zam kararnamesiyle ayırdılar”

Ertelenen haklarını çözüme kavuşturmak adına açıklama yapan SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Murat Mısır, “17 Şubat’ta Merasim Sokak’ta yan yana...

Ertelenen haklarını çözüme kavuşturmak adına açıklama yapan SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Murat Mısır, “17 Şubat’ta Merasim Sokak’ta yan yana şehit düşen askeri ve memuru ölüm ayıramadı ama zam kararnamesi ile ayırmayı başardılar” dedi.

 

SAVDES-SEN Kocaeli Bölgesi Şube Başkanlığı ve SİME-SEN Kocaeli Şubesi, ertelenen haklarını çözüme kavuşturmak adına dün Gölcük Tersane Komutanlığı B Kapısında bir araya gelerek tepki göstermek adına bordrolarını yaktı. Gerçekleştirilen eyleme SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay Cengiz, CHP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen ve yönetimi, SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Murat Mısır, SİME-SEN Kocaeli Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Hoyur, sendika üyeleri ve çok sayıda çalışan memurlar katıldı.

 

“AYNI KOŞULLARDA ÇALIŞIYORUZ”

Gölcük Tersane Komutanlığı B Kapısı’ndan Anıtpark’a kadar yürüyen sendika üyeleri, hak kayıplarını kamuoyuna duyurdu. Basın açıklaması yapan Murat Mısır, “TSK’nın her kademesinde askeri personel ile birlikte aynı işyeri ve aynı koşularda çalışan, yıllardır birçok sıkıntıya birlikte göğüs geren, fedakâr ve cefakâr çalışanlarıyız. TSK bünyesinde görev yapan askeri personele yönelik olarak yayınlanan 2016 TSK yan ödeme kararnamesinde yine sivil memurların görmezden gelinmesini, yok sayılmasını şiddetle kınıyoruz” dedi.

 

“ÇALIŞMA BAŞARIMIZI ZEDELEDİ”

Mısır, “Bu zam kararnamesi ile tüm personel olarak tanımlanan kişiler arasında bizlerin sayılmamış olması, çalışma barışımızı temelden zedelemiştir. 17 Şubat’ta Merasim Sokak’ta yan yana şehit düşen askeri ve memuru ölüm ayıramadı ama zam kararnamesi ile ayırmayı başardılar. Son dönemlerde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara yönelik sürekli iyileştirmeler yapılırken kurumumuz ve hükümetçe sürekli ve sistematik olarak görmezden gelinmekteyiz. İnsanca, onurluca yaşayabileceğimiz iyileştirme beklentilerimizin bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

27 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR